Bujak ogrodowy. Bujaki ogrodowe dla całej rodziny

0
34

Bujaki ogrodowe, czyli huśtawki, ale trochę inaczej, kojarzą się z dziecięcą zabawą. Ale bujak ogrodowy został stworzony nie tylko dla dzieci.

Wprost przeciwnie! Bujak ogrodowy został tak zaprojektowany, by w pełni poddać się potrzebom dorosłej osoby, która zamierza spędzić popołudnie w najwygodniejszej pozycji na świecie – kołysząc się na siedząco.

Bujak ogrodowy i przyjemne kołysanie

Kołysanie się w bujaku ogrodowym to jedno z najprzyjemniejszych zajęć, na jakie możemy sobie pozwolić. Zatem nie ma na co czekać! Bujak ogrodowy został zaprojektowany specjalnie dla Ciebie, aby umilić Ci spędzanie wolnego czasu tak samo jak w dzieciństwie. Możesz go wykorzystywać sam lub kupić większą ilość, by cała rodzina mogła cudownie spędzać wolny czas. Na pewno nie pożałujesz. Wybierz model, miejsce przeznaczenia i… błogo odpoczywaj!

bujak ogrodowy - bujaki ogrodowe

Czemu bujak ogrodowy, a nie huśtawka?

Czym różni się bujak ogrodowy od huśtawki? Typowa huśtawka to miejsce zabaw dzieci. Służy nie tyle do odpoczynku, co do zabawy. Huśtawka ogrodowa z kolei to pewnego rodzaju mebel, na którym można usiąść i wypić kawę – może się kołysać na sporą wysokość i mieści najczęściej kilka osób. Bujak ogrodowy to mniejszy mebel, który zwykle mieści jedną, maksymalnie dwie osoby. Cechuje się fantastycznym designem, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do różnych aranżacji.

Bujak ogrodowy to element przydatny zwłaszcza miłośnikom stylu, ponieważ świetnie wkomponuje się zarówno do salonu wewnątrz domu, jak i do aranżacji tarasu czy dużego balkonu. A może masz jeszcze inny pomysł na to, gdzie postawić taki designerski mebel?

 bujaki ogrodowe - bujak ogrodowy

Na co zwrócić uwagę, kupując bujak ogrodowy?

Aby kupić dobry bujak ogrodowy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Najlepiej zrobić to osobiście, a jeśli nie ma takiej możliwości, zapytać o wszystkie szczegóły na przykład mailowo.

Oto szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę:

–        stabilna podstawa – jeśli bujak, który chcesz kupić, znajduje się na stelażu (czyli nie trzeba go podwieszać), ważne, żeby była ona solidna; sprawdź, jaki ciężar jest w stanie podtrzymywać, aby na przykład nie okazało się, że dwoje starszych dzieci na jednym bujaku to za dużo; dzięki solidnej podstawie będziesz miał poczucie bezpieczeństwa podczas siedzenia; pamiętaj, że kupując tani bujak ogrodowy, możesz nie być zadowolony właśnie z podstawy,

–        pałąk – jest to ten element, który stanowi element nośny; to on odpowiada za poruszanie się kosza bujaka; powinien być równie stabilny co podstawa, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas siedzenia i kołysania się; rura stanowiąca palką powinna być gruba i solidna – jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie stwierdzić tego wzrokowo, zapytaj sprzedawcę, czy na pewno stawiasz na dobry produkt,

–        wymiary kosza – jeśli oglądasz bujaki ogrodowe na stronie internetowej, zwróć szczególną uwagę na opis wymiarów i sprawdź, czy taki na pewno Ci odpowiada; dzięki temu nie będzie nieprzyjemnej okazji i bujak zmieści się w miejscu, które na niego przeznaczyłeś,

Bujaki ogrodowe – udogodnienia

Każdy bujak ogrodowy jest inny. Mają one inne kształty, inne wzory, innymi dodatkami mogą się charakteryzować. Jeśli zależy Ci na tym, aby meble, w który się wyposażysz, miał jak najwięcej udogodnień, sprawdź to przed zakupem.

A jakie udogodnienia mogą znajdować się w zestawie? Duże bujaki (te kilkuosobowe) mogą posiadać dodatkowe zadaszenie, które pozwoli ochronić się przed ewentualnym deszczem lub wiatrem.

Ciekawym i bardzo wygodnym dodatkiem są podłokietniki. Dzięki nim można się wygodnie oprzeć, jeśli na przykład siedząc na bujaku, korzystasz z laptopa. To ważny element prozdrowotny (pozytywny wpływ podłokietników na sylwetkę można prześledzić na przykładzie foteli obrotowych do biura).

Oczywiście zwróć też uwagę na to, jak wyglądają poduszki dopasowane do bujaka. Zwykle, co prawda, bujaki ogrodowe mają w zestawie poduszki wypełniające, jednak warto się zastanowić, czy nie będzie potrzeba głębszego wypełnienia dla większej wygody.

Bujaki ogrodowe to nowoczesny sposób na odpoczynek. Wybierz dobry model, który posłuży Ci przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here