MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

ceramika
Budownictwo

Ceramika łazienkowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Każda osoba, która jest na etapie urządzania łazienki, ogromną wagę przywiązuje do wyboru umywalki, miski WC czy też bidetu. Wszystko dlatego, że wytrzymała i funkcjonalna ceramika łazienkowa pełni nie tylko funkcję czysto użytkową, ale także estetyczną. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej zakupie.

Wytrzymałość przede wszystkim

Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu z artykułami budowlanymi, by przekonać się, że bidety, kompakty WC, a także umywalki osiągają naprawdę różne ceny. Bardzo często zależne są one od jakości produktów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybierając ceramikę łazienkową należy stawiać przede wszystkim na wysoką jakość. Tylko wtedy wybrane produkty będą służyć przez długie lata bez żadnego uszczerbku na wyglądzie. Dlatego warto wziąć pod uwagę jakość materiałów, trwałość poszczególnych elementów, a także precyzję ich wykończenia.

Wygląd ceramiki łazienkowej

Deska sedesowa, toaleta czy też umywalka – wydawać by się mogło, że to zwyczajne wyposażenie łazienki. Jeszcze do niedawna z reguły występowały wyłącznie w białych kolorach. Dziś nikogo nie dziwią już miski WC czy też umywalki w kolorze czerni, czerwieni czy też złota. Biała ceramika łazienkowa to klasyka, która z pewnością trafi w gust tradycjonalistów. Z kolei ta utrzymana w mocnych, wyrazistych barwach, doskonale nada się do nowoczesnych łazienek i podkreśli ich oryginalność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ceramiki łazienkowej?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki jest umywalka. Powinna mieć ona odpowiednia głębokość, która zapobiegnie rozchlapywaniu wody. Dodatkowo nie bez znaczenia jest to, czy łatwo ją wyczyścić. Umywalka powinna być umieszczona na takiej wysokości, by umożliwić komfortowe korzystanie z niej każdemu domownikowi.

Każda osoba, która chce kupić wannę do swojej łazienki, powinna zwrócić uwagę na fakt, by była ona dobrze wyprofilowana. Będzie się w niej brało kąpiele przez kolejnych kilkanaście lat, dlatego musi być ona nie tylko estetyczna, ale także wygodna. Ostatnimi czasy bardzo modne są wanny wolnostojące, jednak kłopotliwe może być utrzymanie czystości dookoła nich.

Jeśli chodzi o miski WC, ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszą się te wykonane w technologii bezkołnierzowej. Dzięki temu, że nie posiadają one wewnętrznego rantu, łatwo utrzymać je w czystości, pozbawione są bowiem miejsc, w których zazwyczaj gromadzą się drobnoustroje. Coraz większa liczba osób decyduje się na toaletę podwieszaną, której stelaż ukryty jest w ścianie. Zobacz więcej na mexen.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.