MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

magazyn
Porady

Do czego można używać regałów metalowych?

Spotkamy je w większości magazynów i warsztatów, w sklepach i hurtowniach, w prywatnych garażach i piwnicach. Regały metalowe to niezwykle uniwersalne meble o możliwie uproszczonej konstrukcji, stworzone z myślą o przechowywaniu dużej ilości przedmiotów różnego rodzaju. Charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a w większości przypadków również na wilgoć i korozję. Do czego możemy ich używać i gdzie je spotykamy?

Wytrzymałe meble magazynowe

Podstawowym zastosowaniem regałów metalowych jest przechowywanie dużej ilości przedmiotów o niewielkich gabarytach, paczkowanych lub przechowywanych luzem w pojemnikach. Ze względu na prostą konstrukcję umożliwiającą wygodny dostęp do półek z każdej strony powszechnie stosuje się je w różnego rodzaju magazynach, hurtowniach i sklepach, wszędzie tam, gdzie estetyka mebli ma mniejsze znaczenie niż ich trwałość oraz funkcjonalność. Magazynowe regały metalowe dostępne są w wersjach ocynkowanych i malowanych, w wariancie skręcanym lub z półkami na wcisk. Półki mogą być wykonane z metalu lub płyt wiórowych i w zależności od grubości oferować różny poziom maksymalnego udźwigu. Regały mogą mieć różną wysokość i długość. Mogą być wyposażone w dodatkowe elementy wzmacniające, ograniczniki boczne lub tylne, ewentualnie w inne rozwiązania związane ze specyfiką asortymentu, jakiego przechowywaniu mają służyć.

Solidne meble warsztatowe i biurowe

Alternatywnym przeznaczeniem metalowych regałów magazynowych jest przechowywanie narzędzi i akcesoriów w warsztatach i niewielkich zakładach produkcyjnych oraz różnego rodzaju dokumentów w biurach, urzędach i archiwach. O ile w przypadku warsztatów najczęściej stosuje się regały metalowe ocynkowane, z metalowymi półkami niepodatnymi na niszczące działanie olejów, smarów, farb czy rozpuszczalników, o tyle w zastosowaniach biurowych częściej spotyka się meble malowane z półkami wykonanymi z płyt wiórowych. Takie regały są bardziej estetyczne i lepiej pasują do wystroju typowych pomieszczeń biurowych. Regały o konstrukcji metalowej często stosowane są również w archiwach i różnego rodzaju urzędach, w których gromadzi się duże ilości akt i innych dokumentów w wersji papierowej.

Ze względu na niezwykle uproszczoną, ale wyjątkowo solidną konstrukcję, typowy regał metalowy jest jedynym z najbardziej uniwersalnych mebli dedykowanych przechowywaniu różnorodnych przedmiotów. W tego typu meble można wyposażyć profesjonalny magazyn i warsztat, niewielki osiedlowy sklep, firmowe biuro, a także garaż, komórkę lokatorską, strych lub piwnicę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.