MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

refulery
Porady

Do czego służą refulery?

W przemyśle i budownictwie wyróżnia się szereg różnych maszyn. Wszystkie sprzęty i urządzenia mają swoje określone działanie. Ich wykorzystanie wymaga umiejętności i wiedzy. Rynek maszyn i sprzętu jest naprawdę szeroki. Dlatego może zdarzyć się tak, że o istnieniu jakiegoś urządzenia nie mamy wystarczającej wiedzy. Dlatego też dziś zajmiemy się refulerami. Czym są, jak działają i do czego służą? Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy w jednym miejscu.

 Czym są refulery? 

Refulery to prostsza nazwa na pogłębiarki ssące. Pochodzi ona od słowa refulat. Jest to urobek denny, który powstaje na skutek refulacji wody. Proces może zachodzić w wodach powierzchniowych, jak i w budowlach hydrotechnicznych. Refuler więc służy do wydobywania pisaku i żwiru. Może działać on na terenie żwirowni lub w miejscach, w których trzeba pogłębić szlak żeglugowy. Refulery są maszynami pływającymi, które mają szerokie zastosowanie w różnych akwenach wodnych. Można je wykorzystywać przy wielu pracach i dziedzinach. 

Jak działają refulery? 

Refulery są maszynami pływającymi. Wyposażone w głowice ssące zbierają kruszywo z dna akwenu wodnego. Głowica jest połączone z systemem JET lub mechanicznym spulchniaczem. Wydobyte kruszywo jest transportowane za pomocą rurociągu tłocznego do zakładu przeróbczego lub na pole refulacyjne. Następnie żwir i piach odwadnia się i frakcjonuje. Choć cały proces może wydawać się monotonny i wymagający dużej ilości pracy, to refulery pomagają w jego uproszczeniu. Przy odpowiednim sprzęcie i sprawdzonych metodach można zdecydowanie ułatwić, przyspieszyć i zautomatyzować wydobycie i następujące kolejno działania. 

Jakie są rodzaje refulerów?

Maszyny te występują w różnych wersjach. Wyróżnia się refulery z napędem spalinowym lub napędem elektrycznym. Mogą mieć one różne rozmiary i moc. Wybór refulera należy dostosować do wymagań danej pracy czy działania. Warto więc indywidualnie podejść do sprawy i zastanowić się, jaka maszyna jest nam potrzebna. Odpowiednio dobrany refuler do danej pracy pozwoli na szybkie i sprawne poradzenie sobie z kruszywem i bezproblemowe zakończenie działania. Możemy wybierać spośród różnych wydajności, rozmiarów rur ssących, rur tłoczonych oraz mocy pompy. Wszystko to, aby stworzyć najlepszą dla nas konfigurację, która idealnie sprawdzi się przy danych potrzebach i wymaganiach. 

Refulery do zadań specjalnych

Indywidualne skonfigurowanie połączenia odpowiedniej mocy i rozmiarów refulera pozwala na najlepszą wydajność i efekty pracy. Możemy działać szybko i skutecznie. Refulery można kupić wybierając spośród gotowych modeli lub też zlecić wykonanie idealnie dostosowanego do naszych potrzeb sprzętu. To świetne rozwiązanie w momencie, gdy żaden sprzęt nie spełnia naszych oczekiwań. Dlatego warto zapoznać się z taką ofertą i indywidualnie skontaktować się z producentem. Z pewnością uda się stworzyć sprzęt, który w pełni sprosta naszym wymaganiom.

Dlatego warto zapoznać się z taką ofertą i indywidualnie skontaktować się z producentem. Liderem wśród polskich producentów pogłębiarek ssących jest firma HTS Krzysztof Szwaj – Refulery Ecodredger. Ofertę producenta można sprawdzić pod linkiem: https://ecodredger.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *