MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Grzejnik elektryczny łazienkowy
Dom

Grzejnik elektryczny łazienkowy – jaki wybrać?

Po każdym wyjściu spod prysznica lub z wanny pragniemy jak najszybciej otulić się ręcznikiem. Kropelki wody, które się na nas znajdują, sprawiają, że jest nam zimno. Szczególnie wtedy, gdy kąpieli zażywamy rano. Rzecz jasna doskonałym sposobem na zwiększenie temperatury w łazience są grzejniki elektryczne łazienkowe, które wisząc na ścianie i służąc także jako wieszak, wypełniają ciepłem całą przestrzeń, przez co my nie musimy trząść się z zimna.

Grzejnik elektryczny łazienkowy z termostatem

Elektryczne grzejniki łazienkowe są nieocenione, gdy a naszej łazience panuje zimno, a my pragniemy się w niej wykąpać. Ponadto są one bardzo proste w obsłudze. Nie różnią się zbytnio od grzejników gazowych, które znajdują się najczęściej pod oknami. Natomiast dzięki elektronicznemu systemowi można nimi grzać niezależnie do sezonu grzewczego. 

Termostat w grzejniku elektrycznym odpowiada za regulację urządzenia wedle własnych potrzeb. Zapewnia on m.in. określenie mocy grzania i wybranie trybu pracy. Większość termostatów jest udoskonalonych o automatyczny bezpiecznik termiczny, dzięki któremu grzejnik nie będzie ulegał przegrzaniu. Należy też wiedzieć, że termostat w elektrycznych grzejnikach łazienkowych może być cyfrowy lub bezstopniowy. Ten pierwszy umożliwia m.in. planowanie trybu pracy grzejnika w cyklu tygodniowym, posiada 3 programy czasowe, 2 tryby pracy, a także 2 zakresy temperatur. 

Grzejnik elektryczny łazienkowy analogowy

Przede wszystkim jego sterowanie polega na działaniach manualnych. Zazwyczaj posiada on programator tygodniowy, funkcję dostosowującą się do otwartego okna, a także funkcję adaptacyjnego startu. 

Grzejnik elektryczny łazienkowy a jego szczelność

Według specjalistów najważniejsze jest, aby grzejnik elektryczny był odpowiednio szczelny. Każde ujście lub niewielka szczelina może doprowadzić do poważnej usterki tego urządzenia. Grzejnik, który będzie nieszczelny, nie będzie odporny na działanie wody oraz wilgoci. 

Jaki grzejnik elektryczny łazienkowy jest najlepszy?

Szczególnie godnym polecenia grzejnikiem łazienkowym jest grzejnik Atlantic Doris. Jego moc całkowita wynosi 750W. Wykonany jest ze stali wysokogatunkowej (ST 321). Posiada stopień ochrony IP 24. Jest to urządzenie, którego praca jest wyjątkowo ekonomiczna. Mianowicie gwarantuje on zachowanie do 25% oszczędności energii elektrycznej. Grzejnik elektryczny łazienkowy Atlantic Doris ma takie funkcje jak choćby tryb ekonomiczny „otwarte okno” oraz pragramator czasowy 24/7. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *