MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Porady

Instalacje technologiczne dla różnych gałęzi przemysłu

Instalacje technologiczne w szczególności są dedykowane dla przemysłu chemicznego, energetycznego oraz paliwowego. To właśnie w takich branżach konieczne jest nie tylko tworzenie zaawansowanych i efektywnych rozwiązań, ale i często ich modernizacja czy wręcz naprawa. Wśród instalacji tego rodzaju można znaleźć chociażby całe konstrukcje stalowe czy zbiorniki magazynowe dla paliw, czy też chemikaliów (zarówno bezciśnieniowe, jak i niskociśnieniowe). Niejednokrotnie wśród potrzebnych instalacji są także specjalistyczne rurociągi przesyłowe oraz maszyny biorące udział w całym procesie produkcji. 

Konstrukcje stalowe o wszechstronnym zastosowaniu 

Są to takie instalacje technologiczne dla przemysłu, których popularność w ostatnim czasie mocno wzrosła- stanowią bowiem doskonałe zbilansowanie ceny do jakości finalnego produktu. Także ich zastosowanie jest wszechstronne. Więcej informacji na temat wykonawstwa takich konstrukcji na indywidualne zamówienie, zgodnie ze wszelkimi wytycznymi, można znaleźć na stronie https://www.eurospaw.com.pl/. W praktyce każda konstrukcja wymaga specjalnego projektu, który umożliwi dopracowanie każdego z elementów. Należy bowiem zadbać nie tylko o praktyczny aspekt takiej konstrukcji, ale również o bezpieczeństwo jej użytkowania. Do kategorii konstrukcji stalowych zalicza się oczywiście całe hale- które mogą być przeznaczone pod zakłady produkcyjne czy hurtownie- ale też są to różnego rodzaju podesty adaptowane do już istniejących zakładów czy też balustrady oraz wiaty. Do realizacji każdego projektu wykorzystuje się stal najwyższej jakości, która zostaje pomalowana metodą proszkowo- natryskową. Materiał ten zostaje też specjalnie zabezpieczony przed korozją. 

Instalacje przesyłowe 

Takie instalacje wykonuje się w nowych zakładach, ale z powodzeniem można też je zaadaptować w już działających fabrykach. Rurociągi mogą być wykonywane ze stali węglowej o podwyższonej wytrzymałości, a także ze stali austenitycznej. Przeznaczenie takich rurociągów również może być bardzo różnorodne. Mogą one służyć do transportu aparatury olejowej, wodnej, paliwowej, a nawet do transportu sprężonego powietrza. Spawanie takich rurociągów może być przeprowadzone z wykorzystaniem tak specjalistycznych technologii jak chociażby spawanie w osłonie gazu aktywnego, spawanie elektrodą otuloną czy też spawanie w osłonie gazu obojętnego. 

W przypadku wykonawstwa instalacji technologicznych dla przedsiębiorstw- oferta zazwyczaj jest kompleksowa. Można więc zdecydować się na całościowy proces modernizacji, który będzie przebiegał na wielu płaszczyznach i który w efekcie może dać naprawdę dobrze rezultaty. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.