MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Porady

Jak oddzielić sypialnię od salonu?

Metraż Twojego mieszkania nie pozwala Ci na posiadanie osobnej sypialni? Jesteś zmuszony na spanie w salonie? Chciałbyś, żeby Twoje wnętrza wyglądały stylowo i zachęcająco ale nie masz pomysłu jak to zrobić? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na choć jedno z tych pytań, to poniższy artykuł z pewnością jest dla Ciebie!

Pomysły na podział mieszkania

Masz własne mieszkanie i jesteś z niego naprawdę dumny, nie grzeszy jednak ono zbyt wielką przestrzenią, co sprawia, że sypialnia i salon to jedno pomieszczenie. Trzeba przyznać, że jest to uciążliwe. W mieszkaniu wykonujemy przecież zdecydowanie więcej rzeczy oprócz snu po pracy i jego wystrój wcale nie jest nam obojętny. Jak zaprosić znajomych do siebie skoro jesteś zmuszony sadzać ich na własnym łóżku? Nie potrzebujesz jednak zmiany miejsca zamieszkania, by pozbyć się tego niezręcznego problemu? W jaki sposób? To proste! Wystarczy tylko wiedzieć… jak oddzielić sypialnie od salonu?

Jak najlepiej oddzielić sypialnię od salonu?

Istnieje parę trików, dzięki którym bez przesuwania ścian będziemy w stanie z jednego pokoju zrobić dwa! Po pierwsze, możemy w wybranym miejscu na suficie powiesić materiał, tak by biegł on przez całą szerokość pomieszkania. Tak, jest to sposób dość staromodny, ale obecnie moda prl, zwłaszcza jeżeli chodzi o meble i architekturę wraca do łask. Materiał, którego użyjemy do tego zabiegu, możemy przecież wybrać samodzielnie, dzięki czemu sami zdecydujemy o tym, jaki charakter nadamy naszym nowym dwóm pokojom. Czy będzie to płótno z hinduskiego sklepu, które wprowadzi do naszego M2 nutę orientalizmu, czy też barokowe zasłony. Co więcej, materiał ten można wymieniać co sezon, co sprawi, że nuda i rutyna nie zagości nigdy w naszych progach.

Drugi sposób, jest bardziej użytkowy i pozwoli nam zaoszczędzić trochę miejsca. Wystarczy w danym miejscu pokoju wstawić duży regał na książki. Ważne, by był on otwarty z obu stron, w ten sposób, zarówno od strony sypialni, jak i pokoju dziennego, będziemy mogli podziwiać nasze pozycje książkowe. Nie należy się przejmować, że regał nie oddziela całkowicie dwóch części pokoju, ważne by zasłaniał łóżko, tak aby od strony salonu było ono niewidoczne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.