MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

montaż okien
Dom

Jak powinien wyglądać dobry montaż okien?

Jako inwestor, który szuka wysokiej jakości okien, przede wszystkim powinieneś wziąć pod uwagę również ich odpowiedni montaż. Ma to ogromne znaczenie dla późniejszego użytkowania całości. W końcu to od instalacji zależy m.in. to, czy stolarka będzie szczelna, a jej użytkowanie nie będzie kłopotliwe. Przekonaj się zatem, w jaki sposób powinien wyglądać prawidłowy montaż okien Kraków.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób musi przebiegać dobry montaż okien, trafiłeś idealnie. W naszym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Podpowiemy Ci, po czym poznać, czy konkretna ekipa wykonuje swoje obowiązki w odpowiedni sposób. Na pewno warto to sprawdzić, ponieważ wydajesz spore sumy pieniędzy na wymarzone okna, a także na ich późniejszy montaż, a więc powinieneś mieć wszystko pod kontrolą.

Odpowiedni montaż okien

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinien być pomiar okien. Bez tego niemożliwy jest wybór właściwej stolarki okiennej, a więc należy w tym przypadku wziąć pod uwagę wiele różnorodnych czynników. To oznacza, że pomiarem musi zająć się profesjonalna ekipa. Jeżeli chodzi o montaż, to w projekcie domu, powinny znajdować się niektóre wytyczne, które mówią o instalacji. Ponadto montażyści zawsze muszą stosować się również do instrukcji, którą otrzymają od producenta stolarki.

Kolejno, powinno się odpowiednio przygotować ościeże do montażu okien. Otwory muszą być wyrównane i jak najbardziej prostokątne. Struktura musi być w miarę gładka, ale przyczepna. Dzięki temu montażyści nie będą mieli trudności z odpowiednią aplikacją materiałów, co zagwarantuje właściwą izolację termiczną. Następnie, fachowcy powinni ustalić poziomy, które są elementem niezbędnym do odpowiedniego ustawienia okien względem poziomów posadzek. Zamocowanie okien musi być mechaniczne. Ważne jest zastosowanie odpowiednich wkrętów. Ich liczba również nie jest bez znaczenia.

Konstrukcja okna musi być również podparta, tak aby ciężar okna był przenoszony na mur. Oczywiście następnie niezbędne jest uszczelnienie połączeń okna z ościeżem. Do tego konieczne jest użycie właściwych produktów, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Najlepszych fachowców od montażu znajdziesz w firmie Novobudowa. Tam również możesz kupić swoją wymarzoną stolarkę okienną. Decydując się na zakup z montażem możesz sporo zaoszczędzić, a ponadto zyskasz pewność, że cała usługa zostanie przeprowadzona skrupulatnie od A do Z.

Rodzaj okna równie ważny

Rozwój technologii produkcji okien sprawia, że nie ma obecnie już większych różnić pomiędzy oknami wykonanymi z różnych materiałów. Kupując okna drewniane dostaniemy prawie taki sam produkt jak plastikowe okna pod względem parametrów – skrzydła okienne będą się różnić pojedynczymi szczegółami. Hitem ostatnich lat pozostają okna wykonane z aluminium, które oferują ponadprzeciętną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.