MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Jak udekorować balkon
Dom

Jak udekorować balkon – czy sztuczna trawa to dobry pomysł?

Wykładzina, która wyglądem przypomina trawę, to świetny pomysł na aranżację balkonu. Jeśli nie masz ogrodu, a marzysz o chwili relaksu wśród zieleni, sztuczna trawa na balkon świetnie się sprawdzi. Czym się charakteryzuje?

Sztuczna trawa jest często wykorzystywana na boiskach, placach zabaw i wszędzie tam, gdzie utrzymanie naturalnego trawnika nie byłoby możliwe. Dlatego świetnie sprawdza się ona również w przydomowych ogródkach, na tarasach, czy na balkonach w bloku. Jest przyjemna w dotyku i pozwala poczuć się jak w prawdziwym ogrodzie. 

Sztuczna trawana balkon – czym się charakteryzuje?

Syntetyczna trawa to rodzaj wykładziny, która kolorem i strukturą przypomina prawdziwy trawnik. Wykonuje się ją z włókien syntetycznych, zwykle z polietylenu lub polipropylenu. Sztuczna trawa na balkon jest miękka, a jej wygląd jest zbliżony do naturalnego. Przechadzanie się po takim trawniku nie powoduje żadnego dyskomfortu, można więc poczuć się jak w prawdziwym ogrodzie. Sztuczna trawa, w odróżnieniu od prawdziwej, jest łatwa w eksploatacji i odporna na warunki atmosferyczne. Występuje w różnych wersjach kolorystycznych i może imitować zarówno starannie wypielęgnowane, jak i dzikie trawniki. Z łatwością wybierzemy więc produkt idealnie dopasowany do wystroju swojego balkonu. Wykładzina jest łatwa w montażu, dzięki czemu każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Sztuczną trawę można kupić arkuszach w postaci rulonu i dociąć według potrzeb. Jest to więc idealny sposób na ogród na własnym balkonie.

Dlaczego warto wykorzystać sztuczną trawę do ozdoby balkonu?

Wykładziny podłogowe imitujące sztuczną trawę to świetna ozdoba każdego balkonu. Dzięki temu nawet nie posiadając własnego ogrodu, możemy wypić popołudniową kawę w otoczeniu kojącej zieleni. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i bardzo praktyczne, ponieważ taki trawnik nie wymaga pielęgnacji. Nie trzeba go kosić ani nawozić, a wyglądem niemal nie różni się od naturalnej trawy. Sztuczna trawa jest bardzo trwała, odporna na uszkodzenia i warunki atmosferyczne oraz łatwa w czyszczeniu. Nie straszna jej ulewa, zwierzęta domowe, ani dziecięce zabawy. Jeśli się zabrudzi, wystarczy ją odkurzyć lub wyczyścić przy pomocy zwykłego środka do czyszczenia wykładzin i dywanów. Wykładzina nie zmienia koloru pod wpływem słońca i zachowuje estetyczny wygląd bardzo długo. Do jej montażu nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, wystarczy tylko dociąć ją do wymiarów balkonu i cieszyć się ogródkiem nawet w bloku.

O czym trzeba pamiętać przed zakupem sztucznej trawy?

Sztuczną trawę można położyć na każdej posadzce, dzięki czemu pasuje ona do wszystkich balkonów. Włosie jest przymocowane do elastycznej maty, a pod spodem zamontowane są dodatkowe wypustki, które zwiększają chłonność wody. Pomiędzy posadzkę a wykładzinę nie trzeba więc kłaść dodatkowej warstwy. Sztuczną trawę można kupić na metry, dlatego przed zakupem trzeba dobrze zmierzyć powierzchnię, na której zostanie położona. Zawsze jednak warto kupić trochę więcej wykładziny, niż miałoby jej zabraknąć. Matę łatwo dopasować do własnych potrzeb. Jeśli balkon ma dużą powierzchnię, konieczny może być zakup kilku rulonów i połączenie ich ze sobą. Przed położeniem wykładziny należy przygotować powierzchnię. Musi być ona czysta i sucha. Dlatego należy umyć posadzkę i pozostawić do wyschnięcia. Trzeba też zadbać o wypełnienie wszelkich nierówności posadzki. Łącząc ze sobą fragmenty, trzeba zadbać, aby tworzyły one równą powierzchnię, dzięki czemu wykładzina nie będzie się przesuwać podczas użytkowania i zachowa bardziej estetyczny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.