MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

Skandynawski klimat jest absolutnym hitem wnętrzarskim ostatnich lat. Chcąc urządzić kuchnię zgodnie z jego założeniami, należy postawić na funkcjonalność, minimalizm, przejrzystość i najwyższy poziom komfortu. To właśnie cechy, które najlepiej charakteryzują kuchnię w stylu skandynawskim. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę w trakcie jej urządzania w tym prostym, popularnym designie.

Funkcjonalne meble w kuchni skandynawskiej

Jedną z najważniejszych cech skandynawskich wnętrz jest połączenie minimalizmu z maksymalną funkcjonalnością. Pomieszczenie ma być urządzone prosto, ale w sposób przemyślany – tak, by każdy jego element służył wygodzie mieszkańców. W skandynawskiej kuchni najważniejsze są meble; to ich właściwy wybór i ustawienie odpowiada za organizację codziennej pracy przy posiłkach i porannej kawie.

Podstawa to ergonomiczne szafki, szuflady i kredensy, w ilości, rozmiarze oraz rozmieszczeniu idealnie dobranym do wielkości i kształtu kuchni. Należy zadbać o to, by wszystko było na wyciągnięcie ręki i dobrze posortowane. Głębokie szuflady zapełnione po brzegi małymi przyrządami kuchennymi, a więc drewnianymi łyżkami, ubijakami, mikserami czy blenderami sprawią, że nim znajdziemy łopatkę do przewracania naleśników, te zdążą się przypalić. Warto postawić na organizery do szuflad, wysokie, pojemne szafki i niewielką odległość lodówki oraz półek z suchą żywnością od blatów.

Jak łączyć ze sobą meble do skandynawskiej kuchni?

Najtrudniejszym krokiem w uzyskaniu doskonałej harmonii kuchni jest skompletowanie mebli w taki sposób, by nie tylko każda szafka i szuflada oddzielnie były jak najbardziej funkcjonalne. Muszą przede wszystkim doskonale się uzupełniać, tworząc wspólną, ergonomiczną całość. Wybierając meble do kuchni skandynawskiej, warto więc zdecydować się na zestawy meblowe. Osobne kupowanie kredensów, szafek wiszących i stojących, półek, blatów, regałów czy witryn to nie tylko trudność związana z ich harmonią pod względem organizacji, ale także stylistycznym. Decydując się na zakup zestawu, mamy pewność, że: 

  • meble doskonale uzupełniają się kolorystycznie, 
  • są wykonane z równie trwałego materiału, 
  • są tej samej wielkości i wysokości, 
  • identycznie reagują na wodę czy ciepło i
  • są funkcjonalne nie tylko z osobna, ale także idealnie ze sobą współgrają.

Takie rozwiązanie w pełni odpowiada wymaganiom stylu skandynawskiego. Kuchnia urządzona na podstawie zestawu meblowego będzie odznaczała się doskonałym designem, pełną harmonią i największą wygodą. Szukając solidnych i nowoczesnych mebli do kuchni warto odwiedzić nowoczesny sklep meblowy oferujący designerskie zestawy meblowe.

Producenci mają na uwadze przede wszystkim wygodę poruszania się po kuchni, projektują więc ustawienie mebli w pakiecie w taki sposób, by każdy element odpowiadał potrzebom najbardziej wymagających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *