MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Porady Wnętrza

Jak urządzić małą łazienkę?

Mieszkanie kawalerce bezsprzecznie ma swoje wady i zalety. Niektórzy z nas je kochają, inni są zdecydowanymi przeciwnikami. Każdy jednak przyzna, że w kawalerce nie ma zbyt wiele przestrzeni i nawet zajadli wielbiciele tego typu mieszkania, starają się zdobyć jak najwięcej miejsca. W jaki sposób więc urządzić łazienkę, by była ona użyteczna, stylowa i jednocześnie niewielkich rozmiarów?

Łazienka w kawalerce

Łazienka w kawalerce, może być problematyczna. Każdy z nas wie, że brak miejsca przy wykonywaniu codziennych czynności, mających na celu higienę potrafi być nie do wytrzymania. Jak temu zaradzić?

Jeżeli mieszkasz w nieruchomości starego typu i część z ubikacją jest oddzielona od łazienki, postaraj się złączyć je w jedno pomieszczenie. Czasami wystarczy wyburzyć ścianę, czasami jest to zabieg wymagający więcej pracy i fantazji, ale uwierz, opłaca się go przeprowadzać! Nie ma nic mniej komfortowego i zaburzającego codzienne funkcjonowanie niż łazienka porozrzucana w częściach po domu.

Jak zaoszczędzić miejsce?

Kolejna sprawa, która może wydawać się podstawowa: wybierz prysznic zamiast wanny. Nawet jeżeli wanna już jest w Twojej łazience, koniecznie wymień ją na bardziej ekonomiczny i przede wszystkim zabierający mniej miejsca prysznic, jeżeli planujesz zagościć w danym mieszkaniu na dłużej. Miejsce, które zaoszczędzisz likwidując wannę, można wykorzystać na większą umywalkę, dzięki czemu każde mycie rąk nie będzie kończyć się powodzią, nie wspominając już o myciu twarzy. Małe umywalki to utrapienie, dlatego pamiętajmy by nie przesadzić z chęcią zaoszczędzenia miejsca podczas wyboru, tego sprzętu. Umywalki używamy zdecydowanie najczęściej ze wszystkich elementów łazienki, nie róbmy więc sami sobie pod górkę zaopatrując się w coś całkowicie niefunkcjonalnego.

Bywa, że w naszej łazience znajduje się pralka, która służy również za półkę. Jeżeli jednak nie posiadamy tego sprzętu, koniecznie zaopatrzmy się chociaż w malutką plastikową półkę, musimy przecież trzymać gdzieś nasze rzeczy. Warto również kupić wieszaki, które będziemy mogli przymocować do drzwi i w ten sposób przechowywać ręczniki oraz szlafroki, zaoszczędzi to dodatkowe miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *