MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Wnętrza

Jak urządzić salon w bloku?

Jak wiadomo, mieszkania w bloku nie grzeszą wielkością. Często zdarza się, że na powierzchni 48m kwadratowych rozmieszcza się 2 pokoje i salon co niestety sprawia, iż każde z tych pomieszczeń jest malutkie. Niekiedy salon w tak małym mieszkanku pełni kilka funkcji, aby w jak największym stopniu zaoszczędzić na dostępnej powierzchni. W takim pomieszczeniu zazwyczaj znajduje się miejsce do pracy, odpoczynku i spożywania pokarmów.

Jak urządzić mieszkanie w 2020?

Urządzanie wnętrz w blokach bardzo często jest sporym wyzwaniem. Mała przestrzeń pełniąca wiele funkcji wymaga odpowiedniej aranżacji wnętrza. Trzeba się dobrze zastanowić jakie meble wybrać, aby nie zagracić i tak już ograniczonej przestrzeni. Podstawą jest sofa czy też niewielki narożnik, a także rozsuwany stół. W 2020 roku bardzo modne są także półki wiszące znacznie optymalizujące dostępną przestrzeń w pokoju. Warto również dokładnie przemyśleć, jak wyobrażamy sobie salon w bloku. Dzięki temu będziemy w stanie go tak urządzić, aby sprostał naszym potrzebom.

Salon w bloku urządzanie wnętrza

Wiele osób marzy o tym, aby stworzyć wspaniały i przestronny salon, w którym można swobodnie gościć każdego. Niestety rzeczywistość potrafi bardzo szybko zweryfikować dostępną przestrzeń i ukazać nam, że nasz salon będzie musiał być sprytnie zaaranżowany, aby zapewnić nam komfort użytkowania. W takim wypadku dobrze jest zagospodarować również ściany, na których możemy ustawić półki wiszące na książki czy też telewizor. Mały salon bardzo często łączony jest także z kuchnią, dzięki czemu dwa pomieszczenia mogą znaleźć się w jednym, a to jest także duża oszczędność miejsca.

Jak oddzielić salon od kuchni

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób częściowo oddzielić kuchnię otwartą od salonu można zaczerpnąć inspiracji z przeróżnych wizualizacji. Najczęściej kuchnia jest oddzielana wyspą, dzięki czemu otrzymujemy dodatkową przestrzeń do gotowania i przechowywania. Bardzo często te dwa połączone pomieszczenia odcina się innym rodzajem podłogi. Zazwyczaj panele są w pokoju dla gości, a w kuchni płytki. Połączenie dwóch rodzajów podłóg jednak jest umowną granicą rozdzielającą. Zdarza się również, że oba te pomieszczenia rozdzielane są gustownymi półkami wiszącymi, na których ustawić można kwiaty ozdobne czy też jakieś gustowne gadżety. Na umownej granicy stawia się także sofy lub narożniki, które okazale się prezentują i są również doskonałym elementem dekoracyjnym salonu. Można na nich usadzić gości, jak również komfortowo się wyspać.

Urządzając salon w blogu, warto także pamiętać, że nie może on przytłaczać nadmiarem mebli. Z tego względu powinniśmy meblować go z gustem i smakiem, ale nie przesadzajmy z nadmiarem dodatków i dekoracji. Czasami mniej oznacza lepiej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *