MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

salon w stylu Glamour
Wnętrza

Jak w niezwykły sposób zaaranżować nowocześnie salon w stylu Glamour?

Salon w stylu glamour to kwintesencja luksusu i wysublimowanego smaku. Podpowiemy ci, jak go urządzić i doradzimy, których dodatków nie może w nim zabraknąć.

Cechy charakterystyczne stylu glamour

Styl glamour lubuje się w pięknie, blasku i przepychu, nie odżegnując się jednocześnie od zachowania klasy i wykwintnej elegancji. Garściami czerpie inspiracje ze stylu barokowego i kolonialnego. Stąd na przykład bogato inkrustowane fronty szaf, oryginalnie frezowane nóżki foteli i kanap, kryształowe żyrandole.

Pierwotnie styl glamour kojarzony był z ciemnymi barwami, jego wizytówką było drewno w odcieniu ciemnego orzecha, dębu lub mahoniu. Obecnie nieco zmienił swoje oblicze, stał się lżejszy, jaśniejszy i mniej masywny. Niemniej nadal urzeka lśnieniem dodatków i wysmakowaną ornamentyką.

glamour salon

Jak dobrać kolor ścian do salonu w stylu glamour

Pierwotnie ściany w stylu glamour były malowane na kolor ciemnej zieleni, ale to zamierzchła przeszłość. Dziś stawia się na jasne barwy. Oprócz klasycznej bieli, która nie każdemu może odpowiadać, można sięgnąć po cieplejsze barwy – écru, beż, pastele. Dobrze sprawdza się też bardzo jasny, niemal perłowy odcień szarości.

Niemniej trzeba pamiętać, że kolor ścian musi korelować z barwą podłóg, mebli i dodatków. O ile biel będzie odpowiednim tłem dla każdej aranżacji, to już przy sięganiu po konkretne kolory trzeba się zastanowić. Warto trzymać się sprawdzonej zasady łączenia barw ciepłych z ciepłymi i chłodnych z chłodnymi. Ich mieszanie nie jest wskazane.

kolory scian glamour

Styl glamour – jak dobrać oświetlenie

Oświetlenie, jakie wybierzemy do salonu w stylu glamour, jest tym, co ostatecznie zdefiniuje jego wygląd, dlatego warto mu poświęcić nieco więcej czasu.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o dobrym doświetleniu wszystkich stref w salonie. Do tego nie wystarczy jedno źródło światła. Przepiękny, kryształowy żyrandol – ewentualnie jego nowocześniejsza odmiana ze szklanymi kloszami) z pewnością powinien zawisnąć w centralnym punkcie salonu, ale muszą mu towarzyszyć lampy stojące i stołowe. W bardzo nowoczesnych wnętrzach można się pokusić o dodatkowe reflektorki punktowe. Często widywanym rozwiązaniem jest oświetlenie wmontowane w podłogę.

We wnętrzach w stylu glamour światła powinno być naprawdę dużo, tak by cały salon wydawał się rozświetlony, iskrzący się własnym blaskiem. Pomocne w tym będą dekoracyjne dodatki zdolne do odbijania światła.

salon styl glamour

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Aranżacja wnętrza w stylu New York Glamour – meble, oświetlenie i dodatki.

Tych dodatków nie może zabraknąć w salonie w stylu glamour

Nieprzypadkowo we wnętrzach w stylu glamour znajduje się dużo luster w grubych, srebrnych lub złotych ramach, błyszczących świeczników, tac, pater, szklanych bibelotów, a nawet stołów ze szklanymi blatami. To dzięki nim wnętrza błyszczą także w blasku światła słonecznego.

lampa glamour

Jeśli chcemy stworzyć przytulny salon w stylu glamour, koniecznie muszą się w nim znaleźć:

  • wazony z dmuchanego szkła, mogą być bezbarwne lub bardzo modne w tym sezonie – turkusowe,
  • srebrne lub ceramiczne świeczniki,
  • okazałe lampiony,
  • grafiki lub obrazy w ramach dopasowanych kolorystycznie do świeczników i lampionów,
  • miękkie meble obiciowe – styl glamour to nie tylko blask, ale i bardzo duża wygoda na co dzień,
  • okazałe zasłony lub rolety rzymskie uszyte z tkaniny, która odbija światło, np. welwetu lub weluru.

Wszystkie wyżej wymienione dekoracje oferuje sklep z ekskluzywnymi dodatkami do wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.