MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

sprzęt marki UVEX
Budownictwo

Jaki sprzęt marki UVEX może przydać się na budowie?

W poszukiwaniu akcesoriów ochronnych o uniwersalnym zastosowaniu warto zapoznać się bliżej z ofertą niemieckiego producenta tego typu wyposażenia, firmą UVEX. To przedsiębiorstwo, które od blisko 100 lat zajmuje się produkcją sprzętu dla sportowców, w tym przede wszystkim gogli i kasków narciarskich, a także okularów i kasków rowerowych. Szczególnym zainteresowaniem pracowników budowlanych cieszą się oryginalne okulary ochronne UVEX. Co je wyróżnia i czy faktycznie warto w nie zainwestować?

Ochrona przed pyłem i odpryskami

Podstawową funkcją, jaką powinny realizować wszystkie okulary profesjonalne – na budowę, jest ochrona oczu przed uszkodzeniami mechanicznymi, a do pewnego stopnia również przed pyłem i innego rodzaju zanieczyszczeniami, które unoszą się w powietrzu. Okulary ochronne UVEX sprawdzą się w tej roli wręcz znakomicie. To porządnie wykonany, solidny i trwały sprzęt, który skutecznie zabezpiecza oczy przed różnego rodzaju odpryskami i pyłami, tym samym znacząco zwiększając bezpieczeństwo oraz komfort wykonywanej pracy. Wiele modeli oryginalnych okularów ochronnych UVEX wykonana jest z materiałów niepodatnych na działanie niszczących substancji chemicznych. Ich poliwęglanowe soczewki są odporne na zarysowania i stłuczenia, a przez specjalny sposób wyprofilowania, chronią nie tylko oczy, ale również łuki brwiowe.

Ochrona przez słońcem i parowaniem

Pomijając kwestie związane z jakością wykonania i wynikającą z niej wytrzymałością, większość dostępnych w sprzedaży rowerowych okularów ochronnych UVEX zapewnia skuteczną ochronę wzorku przed promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo wyposażenie soczewek w specjalną powłokę minimalizuje efekt ich parowania przy różnicy temperatur. Dzięki temu oryginalne okulary ochronne UVEX dobrze sprawdzają się nie tylko w zastosowaniach sportowych, ale i profesjonalnych – pomagają chronić wzrok i zwiększają komfort pracy na świeżym powietrzu, również na budowie. Sporą zaletą tego typu sprzętu są jego antystatyczne właściwości, niska waga oraz umiejętnie wyprofilowane zauszniki, dzięki którym dopasowanie okularów jest łatwiejsze, a ich wielogodzinne użytkowanie nie sprawia dyskomfortu.

Oprócz okularów ochronnych UVEX pracownicy budowlani mogą sięgnąć również po oferowane przez tę niemiecką firmę gogle oraz kaski. To równie wygodny, profesjonalnie wykonany sprzęt o wszechstronnym przeznaczeniu, dedykowany głównie zastosowaniom sportowym, ale dzięki solidnej konstrukcji możliwy do stosowania również w pracy na świeżym powietrzu, również na budowie – sprawdź, zgodnie z jaką normą go wykonano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *