Kiedy kupić elektronikę do domu?

0
729

Zakup sprzętu RTV i AGD do domu wiąże się z niemałymi kosztami. Nie bez powodu wiele osób szuka specjalnych rabatów, promocji, okazji, które pozwolą choć na częściowe oszczędności. Oprócz niepowtarzalnych rabatów, które pojawiają się niezależnie od kalendarza, klienci mogą korzystać z przewidywalnych promocji i przecen. Kiedy ich szukać?

  1. Sezonowo
  2. Dni, które warto zapisać w kalendarzu

Sezonowo

Wyprzedaże sezonowe większości osób kojarzą się przede wszystkim z branżą odzieżową, a niesłusznie. Również producenci elektroniki, sprzętu RTV i AGD wykorzystują zwiększoną gotowość klientów do robienia zakupów i kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami. Doskonałym momentem na zakup sprzętów do domu jest więc z pewnością przełom roku. Po świętach Bożego Narodzenia w Polsce, na wzór Stanów Zjednoczonych Ameryki, rozpoczyna się okres wyprzedaży trwający czasem nawet do końca stycznia. Najlepsze oferty pojawiają się najczęściej już na samym początku. Wyprzedaże te są związane także z tym, że zaraz na rynku pojawią się nowe modele, dlatego sprzedawcy decydują się na znaczącą obniżkę cen sprzętu, który za chwilę zostanie zastąpiony nowym. Podczas tego momentu przejściowego można upolować naprawdę doskonały sprzęt w bardzo dobrej cenie. Drugim takim momentem jest wyprzedaż na koniec lata, natomiast trzeba także wyraźnie zaznaczyć, że promocje w tym czasie nie są już tak duże jak na przełomie roku. 

Dni, które warto zapisać w kalendarzu

Jeśli chcesz kupić sprzęt AGD i RTV taniej, jeśli zależy ci na doskonałych jakościowo urządzeniach, ale nie stać cię na ich rynkowe ceny, poczekaj na największą okazję roku, czyli Czarny Piątek. Black Friday to ostatni piątek listopada (w 2020 roku wypadnie 27 listopada), który symbolicznie otwiera w USA okres zakupów przedświątecznych. Czarny Piątek to dzień, w którym właściwie wszyscy sprzedawcy kuszą atrakcyjnymi rabatami. Obejmują one także elektronikę. Już 30% rabat na sprzęt AGD to duża oszczędność, natomiast zniżki czasami sięgają nawet 50 lub 70%. Często oferty dostępne są przez cały tydzień, choć te najlepsze najczęściej sprzedawcy zostawiają na właściwy Black Friday. Ponadto, jeśli ktoś przegapi Black Friday, to może liczyć na kolejne ciekawe oferty już w poniedziałek, tzw. Cyber Monday. Jest to rodzaj zamknięcia szalonego weekendu wyprzedaży. Te dwa dni to szansa na naprawdę atrakcyjne zakupy. Oczywiście w trakcie roku na rabaty liczyć można przed świętami Wielkanocy, rozpoczęciem wakacji czy długimi weekendami, kiedy to sprzedawcy atrakcyjnymi cenami starają się przyciągnąć nas na zakupy do galerii handlowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here