MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Wnętrza Wystrój

Łazienka w stylu prowansalskim

Udana aranżacja łazienki jest dla wielu osób sprawą bardzo ważną. Dlaczego? Bo kąpiel w przyjemnym otoczeniu to większa szansa na relaks po długim dniu spędzonym w pracy. Na jaki styl można postawić w swej łazience? Na styl prowansalski, który coraz częściej jest stosowany w polskich domach.

Styl prowansalski

Łazienka w stylu prowansalskim może zachwycać swym wyglądem oraz naturalnością. Ciekawe zdobienia oraz naturalne materiały, które są jedną z cech rozpoznawczych stylu prowansalskiego, to wyjątkowe zestawienie. Łazienka w stylu prowansalskim to przyjazny klimat i elegancja, to sielska atmosfera oraz otoczenie, w którym każda kąpiel stanie się wyjątkową przyjemnością. Aranżacja łazienki w takim stylu nie wymaga zbyt wielkiego zaangażowania. Warto tu pamiętać o unikaniu dodatków kojarzących się z nowoczesnością. Styl prowansalski to tradycyjne rozwiązania oraz sprzęty i meble mające już swe lata.

Co może się pojawić w łazience urządzonej w takim stylu?

Mile widziana jest tu wolnostojąca wanna, ozdobiona pięknymi kranami oraz nóżkami. Głęboka umywalka, srebrna lub pozłacana armatura – oto dodatki, dzięki którym łazienka w stylu prowansalskim stanie się wyjątkowym wnętrzem. A co z meblami? Meble do łazienki w stylu retro powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdza się tu drewno, a im jaśniejsza barwa mebli, tym lepiej. Ciekawym zabiegiem, bardzo chętnie wykorzystywanym we wnętrzach w stylu prowansalskim, jest celowe postarzanie mebli oraz ich bielenie. Można dzięki temu osiągnąć wspaniałe rezultaty. By łazienka w stylu prowansalskim stała się jeszcze ciekawszym i piękniejszym wnętrzem, warto postawić na dekoracje. Kamienne lub wiklinowe dodatki sprawdzą się tu doskonale i sprawią, że prowansalska łazienka nabierze wyjątkowego charakteru.

Style, wystrój, wnętrza – OrientDeco.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *