MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Wnętrza

Lodówka czarna – jak ją wykorzystać w kuchennej aranżacji?

We współczesnych kuchniach można znaleźć wiele zaawansowanych rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i przygotowywanie posiłków, a przy tym perfekcyjnie się prezentują. Należy do nich m.in. lodówka czarna – sprzęt niezbędny w każdej kuchni.

  1. Lodówka czarna
  2. Jak zaaranżować kuchnię z wykorzystaniem czarnej lodówki?

Niekonwencjonalne rozwiązania aranżacyjne są stosowane często w kuchniach urządzonych w nowoczesnym lub industrialnym stylu. Dzięki nim kuchnia wygląda bardzo elegancko, nie tracąc przy tym swojej funkcjonalności.

Lodówka czarna

Lodówka to sprzęt, który potrzebny jest w każdej kuchni. W niej przechowuje się pożywienie i napoje, a także gotowe dania i inne rzeczy, których zachowanie świeżości wymaga przechowywania w obniżonej temperaturze, jak np. niektóre leki lub kremy. Zabezpieczenie żywności przed zepsuciem to nie jedyne zadanie lodówki. Sprzęt ten często jest wyposażony również w dodatkowe systemy, np. kostkarkę lub pojemnik do chłodzenia wody lub soku. Kupując lodówkę zwracamy więc uwagę na jej parametry, ale ważny jest również wygląd. Pod tym względem jedno z pierwszych miejsc w rankingach zajmuje lodówka czarna.

lodówka czarna

Najpopularniejsze modele lodówek są białe lub srebrne (inox). Sprzęty czarne wybierane są rzadko z dwóch powodów – zwykle kosztują więcej niż lodówki w standardowych kolorach, a czarne wykończenie nie pasuje do zbyt wielu stylów aranżacyjnych. Lodówka czarna jest jednak bardzo elegancka, dlatego idealnie wygląda w pomieszczeniach nowoczesnych i industrialnych, w których oprócz stonowanej elegancji liczą się praktyczne, minimalistyczne rozwiązania.

Jak zaaranżować kuchnię z wykorzystaniem czarnej lodówki?

Kolor czarny nie jest typowy dla aranżacji kuchennych, dlatego będzie prezentował się dobrze jedynie w zestawieniu z meblami i sprzętami utrzymanymi w zaledwie kilku stylach. Czarna lodówka przyciąga wzrok i w wielu kuchniach będzie elementem na tyle wyrazistym, że przyćmi pozostałe wyposażenie.

Sprzęt w czarnym kolorze sprawdzi się perfekcyjnie w kuchni nowoczesnej, utrzymanej w biało-czarnej kolorystyce. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie białych szafek i półek, oraz ich zestawienie z czarną lodówką i czarnym, granitowym blatem. Ten typ lodówki będzie dobrze prezentował się także na tle czerwonej ściany, z którą stworzy ciekawy kontrast. Może być też sprzętem wykorzystanym w kuchni w stylu skandynawskim, utrzymanej w bieli, gdzie zastosowano czarne i czerwone dodatki, a także we wnętrzach retro, pod warunkiem, że sama lodówka również będzie wykonana w tym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *