MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Wnętrza Wystrój

Mała kuchnia: jak ją urządzić?

Kuchnia jest wnętrzem wyjątkowym, a jej urządzenie w odpowiedni sposób bywa wielkim wyzwaniem. Co ciekawe, im mniejsza kuchnia, tym więcej problemów sprawia aranżacja wnętrza, które ma być i eleganckie, i wygodne. Co można zrobić, by mała kuchnia pozwalała nam na przyrządzanie posiłków w wygodny i bezpieczny sposób, a jednocześnie cieszyła nasze oko pięknym wystrojem?

Duży wybór

Poradników na temat tego, jak urządzić małą kuchnię, jest sporo. Nic w tym dziwnego. Wielu z nas mieszka w blokach lub w kamienicach, w których metraże poszczególnych pomieszczeń są w znacznym stopniu ograniczone. W takich sytuacjach każdy skrawek wolnej przestrzeni staje się sprawą niezwykle ważną, a odpowiednia aranżacja wnętrza staje się kwestią, które poświęcamy sporo uwagi. Co możemy zrobić, by mała kuchnia była i ładna, i funkcjonalna?

Ciekawe rozwiązania

Jednym z ciekawszych sposobów na urządzenie małej kuchni jest postawienie na tak ciekawe rozwiązanie, jak kuchnia z wyspą. Jak stworzyć taką aranżację w małym pomieszczeniu? To proste – wyspę można stworzyć z szafek oraz półek, dzięki czemu zyskamy nie tylko blat roboczy, ale i dodatkową ilość miejsc do przechowywania niezbędnych drobiazgów. W małej kuchni warto postawić też na tak popularne w ostatnim czasie rozwiązanie, jakim są meble na wymiar. Pozwala to maksymalnie wykorzystać pomieszczenie kuchenne i zagospodarować w praktyczny sposób każdy kąt. By mała kuchnia ładniej wyglądała, warto unikać zbędnych dodatków oraz zbyt ciemnych barw. Jasne ściany, jasne meble – oto prosty sposób na to, by w optyczny sposób powiększyć to wnętrze. Dobre efekty przyniesie też sięganie po te dodatki, które powstały z przezroczystego szkła. To proste sposoby na małe i piękne wnętrze, w którym każdy z nas poczuje się doskonale.

decorre.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *