MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Wnętrza

Mały aneks kuchenny

Kuchnia stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jest ona miejscem przytulnym ze względu na przygotowywane posiłki. Dlatego wielu ludzi kładzie nacisk na to, aby kuchnia w ich domu była obszerna i mogła pomieścić całą rodzinę przy kuchennym stole. Takie rozwiązanie jest klasyczne, tradycyjne. Lecz dziś również wiele osób rezygnuje z takiej dużej kuchni na rzecz kuchni malutkiej, która posiada osobne wejście. Istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Modne są dziś aneksy kuchenne małe, które są funkcjonalne i nie zajmują dużo miejsca. Aneksy kuchenne nie stanowią oddzielnego pomieszczenia, lecz wkomponowują się w salon. Taki aneks jest dobrym rozwiązaniem dla posiadacza małego mieszkania, dla osoby samotnie mieszkającej, dla ludzi rzadko gotujących w domu, dla osób długo pracujących i mało obcujących w kuchni.

Zalety aneksów kuchennych

Aneksy kuchenne małe posiadają wiele zalet. Kuchnia nie zajmuje dużego obszaru, łatwo ją posprzątać. Wadą jest to, że zawsze musi być w niej porządek. Nie mogą piętrzyć się sterty brudnych naczyń, czy być porozwalane produkty żywnościowe. W każdej chwili może ktoś nadejść i niefajnie byłoby, gdyby zobaczył w takim stanie naszą małą kuchnię. A nie ma możliwości zamknięcia drzwi i ukrycia bałaganu. Dlatego aneksy kuchenne małe muszą być zawsze doprowadzone do porządku.

Aneksy kuchenne małe – jakie minusy?

Jeszcze jednym mankamentem aneksu kuchennego jest to, że podczas gotowania zapach rozchodzi się po całym mieszkaniu. Ale za to osoba gotująca ma stały kontakt z osobami przebywającymi w salonie. Może swobodnie z nimi rozmawiać i oddawać się sztuce kulinarnej. Choć niektórych peszy to, że goście będący w salonie śledzą każdy ruch osoby gotującej. Jak to się mówi patrzą gotującemu na ręce. Czasem coś doradzą lub zganią, co niektórych irytuje. Ale coś za coś. Dzięki aneksowi kuchennemu jest więcej miejsca na pozostałe pomieszczenia. W przypadku zmiany upodobań i chęci wyegzekwowania prywatności podczas gotowania zawsze można aneks kuchenny osłonić ścianką, murkiem, parawanem lub nawet przepierzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *