MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Wnętrza

Mały salon – funkcjonalna przestrzeń dla całej rodziny

Salon. Najważniejsze, zaraz po kuchni pomieszczenie w domu, w którym przebywamy w ciągu dnia, odpoczywamy, rozmawiamy czy przyjmujemy gości. Urządzając go musimy zwrócić uwagę, aby był jak najbardziej funkcjonalny i służył całej rodzinie. Co jednak zrobić kiedy nasze pomieszczenie ma mały metraż? Jak urządzić mały salon? W tym przypadku nie może być mowy o przypadkowości. Nie możemy pozwolić sobie na zbiór mebli i dodatków, które nie potrzebnie zagracą i tak małą przestrzeń. Warto w tym przypadku postawić na stylowe meble oraz ozdoby, które wpiszą się w ogólną aranżację wnętrza. Urządzając salon warto zrobić sobie jego wstępny projekt oraz podzielić go strefy, jeśli takie mają występować. Bardzo często salon pełni również funkcję jadalni, więc nie może w nim zabraknąć stołu i krzeseł. Świetnym rozwiązaniem będą rozkładane stoły, które pomieszczą nie tylko domowników, ale również gości, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Jak urządzić mały salon?

Salon w większości mieszkań czy domów pełni funkcję wypoczynkową oraz rozrywkową. Nie może w nim zatem zabraknąć wygodnej kanapy, narożnika lub sofy. Wszystko zależy od posiadanego metrażu oraz ustawności pomieszczenia. Na narożniku z pewnością usiądzie więcej osób, ale może nie potrzebnie zabrać przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem przy małych pomieszczeniach jest kanapa lub sofa, które w razie potrzeby można zamienić w miejsce do spania. Urządzając salon nie możemy zapomnieć o stoliku kawowym, meblach typu komoda, witryna czy regał oraz o sprzęcie RTV jakim jest telewizor, radio lub zestaw kina domowego. Im mniej mebli w pomieszczeniu tym zyskujemy więcej przestrzeni, która optycznie się powiększa. Świetnym pomieszczeniem na optyczne powiększenie przestrzeni są lustra, które zawieszone na ścianie odbijają promienie słoneczne oraz otaczającą aranżację.

Salon to reprezentacyjne miejsce i warto zadbać o jego funkcjonalność oraz dobry wygląd. W przytulnych i klimatycznych wnętrzach będzie nam się lepiej odpoczywało i spędzało czas z rodziną. „Czasami mniej znaczy lepiej”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.