MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

mieszkanie na poddaszu
Budownictwo

Mieszkania na poddaszu – wady

Wysokie ceny nieruchomości w naszym kraju sprawiają, że szukamy tańszych lokali mieszkalnych. Agenci nieruchomości w takim przypadku są w stanie zaoferować nam kilka alternatywnych rozwiązań. Do takich z całą pewnością można zaliczyć mieszkanie na poddaszu.
Przed zakupem warto jednak szczegółowo zapoznać się ogólną charakterystyką takich pomieszczeń, poznać ich słabe oraz mocne strony.
Jeśli chodzi o wady, to dużym problemem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury. Poddasze charakteryzuje się tym, że w okresie zimowym panujące na nim temperatury są zdecydowanie niższe od tych, jakie notowane są na niższych piętrach. Z kolei w lecie, w okresie wakacyjnych upałów, z racji swojego położenia poddasze bardzo szybko się nagrzewa, co powoduje, że w jego środku temperatury są nawet o kilka stopni wyższe. Aby uniknąć skrajnych wahań temperatur, przed zakupem należy skontrolować stan izolacji. Jeśli nie jest ona w najlepszym stanie, koniecznością stanie się zakup klimatyzacji, co będzie dodatkowym wydatkiem. W okresie zimowym dodatkowym kosztem mogą się okazać dla nas również wydatki związane z intensywnym ogrzewaniem pomieszczeń. Jeśli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy na temat stanu izolacji, na oględziny mieszkania na poddaszu warto udać się w towarzystwie fachowca.
Kolejnym problemem, z jakim możemy się spotkać, chcąc kupić mieszkanie na poddaszu, jest niedostateczne oświetlenie. Na poddaszach z reguły zamontowane są małe okna. Ma to negatywne przełożenie na dostęp do naturalnego oświetlenia. Samo dopasowanie okien do pomieszczenia wymaga większych nakładów finansowych. Bardzo często konieczne jest wykonanie okien na zamówienie.

oktobiz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *