Minimalistyczny projekt domu

0
73

Koncepcja minimalizmu w budynkach i przestrzeniach wewnętrznych wymaga użycia czystych linii, prostych palet kolorów i nieozdobionych powierzchni. Podstawowym celem minimalistycznego wzornictwa jest rozbicie form i struktur na ich podstawowe elementy.

Ograniczona paleta kolorów

Większość minimalistycznych domów będzie przestrzegać ścisłej palety kolorów, która składa się głównie z neutralnych kolorów. Można dodać jeden lub dwa elementy neutralne, aby podkreślić konkretny detal lub przedmiot, ale ogólnie ogranicz kolory do odcieni bieli, beżu i szarości.

Minimalne akcesoria

Elementy złożone wizualnie, takie jak półki na książki, szyby w oknach, a nawet wzorzyste poduszki lub zasłony, są ograniczone. Większość tych elementów jest starannie ukryta w meblach. Wybierz kilka przedmiotów, które coś dla ciebie znaczą lub uzupełnij przestrzeń, i zatrzymaj się. Oprzyj się pokusie włączenia wielu różnych przedmiotów i pamiętaj, aby powierzchnie były wolne od nadmiaru przedmiotów. Minimalistyczny wystrój polega na pustej przestrzeni. Jak sama nazwa wskazuje, jeśli chodzi o minimalistyczny wystrój, mniej znaczy więcej.

Docenianie negatywnej przestrzeni

Ogólnie rzecz biorąc, minimalistyczne domy mają mniej mebli i innych akcesoriów niż inne domy. Zamiast tego podkreśla się uznanie pustej przestrzeni; umieść każdy mebel ostrożnie, aby spełniał określoną funkcję.

Brak tekstury

Większość minimalistycznych wnętrz dąży również do ograniczenia różnych tekstur. Jeśli konkretny wzór jest łatwo widoczny w minimalistycznym domu, należy podkreślić konkretny szczegół. Jeśli podkreślasz teksturę, ogranicz ją do jednego lub dwóch elementów. Możesz zrobić te duże lub małe, po prostu nie przesadzaj z nimi.

Zobacz więcej podobnych artykułów na domlider.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here