MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

szafki pod telewizor
Dom

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafki pod telewizor?

Wielu osobom wydaje się, że wybór szafki pod telewizor jest bardzo łatwą decyzją. Tymczasem okazuje się, że jej zakup zależy od wielu ważnych czynników. Najistotniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary szafki RTV, jej funkcjonalność oraz bezpieczeństwo dla sprzętu elektronicznego.

Jakie wymiary powinna mieć szafka pod telewizor?

Szafka pod telewizor powinna mieć wysokość około 60 cm, co umożliwi komfortowe oglądanie telewizji. Decydując się na taki mebel, ekran telewizora będzie na wysokości wzroku siedzącego, dzięki czemu przyjemnie będzie się oglądać filmy czy seriale.

Szerokość szafki powinna być nieco większa niż sam sprzęt i najlepiej jest zakupić mebel, który będzie miał około 20 m zapasu z każdej strony. Istotne jest również to aby urządzenie nie wystawało poza granicę szafki, ponieważ będzie to wprowadzało dysproporcje wizualne, a także może narazić sprzęt na różne uszkodzenia.

Głębokość szafki RTV powinna być optymalna i wynosić w granicach 30-40 cm. Oczywiście tylko w przypadku gdy ma ona służyć wyłącznie do postawienia telewizora. Jeżeli dodatkowo chcemy umieścić sprzęt wideo czy audio to głębokość należy dopasować do wielkości urządzeń, z którymi będziemy łączyć telewizję.

Czy ważna jest funkcjonalność szafki RTV?

Wybierając odpowiedni model szafki RTV, należy także zastanowić się nad tym, czy w przyszłości będziemy wymieniać telewizor na nowy. Jeśli urządzenie będzie zawieszone na ścianie, czyli nad szafką, to już na etapie budowy domu albo wykończenia mieszkania trzeba wprowadzić w ścianę wpust i zamontować tam przepust kablowy. W ten sposób będziemy mogli ukryć i zabezpieczyć kable w powierzchnię ściany, co wpłynie również na estetyczność wykończenia.

Istotne jest także umiejscowienie gniazdka względem tylnej ścianki szafki. Kiedy cofniemy tylną ściankę i nogi w szafce, to można będzie wtedy dosunąć mebel do ściany, dzięki czemu unikniemy kolidowania z lokalizacją gniazdka albo listwą przypodłogową.

Kiedy zdecydujemy się na mebel wyposażony w dodatkowe szuflady czy schowki, to będziemy tam mogli ukryć nie tylko kable, ale również ładowarki do telefonu, pilot do telewizora czy płyty z filmami. Można również w blacie wykonać estetyczny przepust kablowy, aby podłączyć stojący na szafce sprzęt.

Bezpieczna szafka pod telewizor

Szafka pod telewizor powinna zapewniać także odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu sprzęt nie będzie się przegrzewał. Warto więc między blatem górnym a telewizorem zachować około 3 cm odległości.

Uniwersalne, ponadczasowe i funkcjonalne modele szafek RTV można znaleźć w ofercie firmy AKORD. Produkty charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością i odpornością na zarysowania czy zabrudzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.