MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

rośliny domowe
Porady

Najlepsze rośliny domowe do uprawy w pomieszczeniach

Rośliny pomagają ożywić przestrzeń, działając jako dekoracja i wnosząc do niej otoczenie. Rośliny domowe są znane z poprawiania jakości powietrza i odfiltrowywania codziennych zanieczyszczeń. Jeśli nie masz zielonego kciuka, nie martw się. Zebraliśmy listę najlepszych roślin doniczkowych, o które można łatwo dbać, abyś nie musiał się stresować kupowaniem roślin online.

Najlepsze rośliny domowe – aloes

Rośliny aloesu są soczyste i są znanymi uzdrowicielami; ich sok ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jest powszechnie stosowany w leczeniu ran, oparzeń i innych chorób skóry. Rośliny aloesu kochają słońce i najlepiej sprawdzą się w jasnym, słonecznym miejscu w Twoim domu. Podlewaj je mniej więcej raz w tygodniu i przed podlewaniem sprawdź, czy gleba jest całkowicie sucha. Więcej o uprawie roślin znajdziesz na https://lemoniadomy.pl/.

Kaktusy

Kaktusy to wspaniałe rośliny dla początkujących i jedne z najłatwiejszych w pielęgnacji ze względu na ich łatwe w utrzymaniu cechy. Uwielbiają suche powietrze i ciepłe otoczenie – cechy charakterystyczne dla ich naturalnego środowiska. Kaktusy będą się rozwijać w naturalnym świetle, więc ustaw je w miejscu, gdzie jest dużo słońca. W cieplejszych miesiącach podlewanie wystarczy tylko raz w tygodniu. W chłodniejszych miesiącach trzymaj się raz na dwa do trzech tygodni.

Paproć

Paprocie są jednymi z najlepszych roślin doniczkowych, ponieważ są mało wymagające w utrzymaniu. Są stosunkowo łatwe w uprawie, ale szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji będą zależeć od gatunku, który uprawiasz. Niektóre paprocie są tropikalne i subtropikalne, podczas gdy inne pochodzą z różnych stref klimatycznych. Wszystkie paprocie uwielbiają wilgoć i najlepiej radzą sobie, gdy są regularnie spryskiwane wodą. Najlepiej trzymać paproć z dala od bezpośredniego światła słonecznego, które może spowodować, że ich liście zaczną opadać lub żółkną. Umieść paproć w pobliżu okna, które wpada w światło słoneczne lub późne popołudniowe słońce.

Bluszcz

Istnieje wiele różnych odmian bluszczu, które różnią się kształtem, odcieniem i wzorem liści. Najlepiej radzą sobie w pośrednim świetle słonecznym, ale tolerują średnie poziomy światła. Podlewaj mniej więcej raz w tygodniu, ale przed podlewaniem upewnij się, że gleba jest sucha.

steelodesign.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *