MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Nawadnianie doniczek
Porady

Nawadnianie doniczek – nowoczesna pielęgnacja roślin

Jeśli masz już dość uciążliwego biegania z konewką w celu podlania wszystkich roślin doniczkowych i skrzynkowych znajdujących się w ogrodzie lub na tarasie, przygotuj się na interesującą i, co ważne, wygodną tego alternatywę! System do nawadniania roślin doniczkowych jest tym, czego szukałeś! 

Systemy nawadniające do doniczek są innowacją, na którą wszyscy czekaliśmy! Aby zapewnić roślinom optymalny wzrost bez większego wysiłku z naszej strony, warto wykorzystać systemy nawadniające. Czasem trudno jest dopasować poziom wilgotności do konkretnej rośliny, gdyż każda z nich będzie mieć odmienne potrzeby. Nawadnianie doniczek rozwiązuje ten problem. 

Jakim sposobem podlewać kwiaty balkonowe i tarasowe, by nie móc korzystać z kranu? Czy to jest w ogóle możliwe? Teraz już tak! Już za chwilę przekonasz się, że nawadnianie roślin może zacząć kojarzyć się z przyjemną czynnością a nie z przykrym obowiązkiem. To nigdy wcześniej nie było takie proste! Sprawdź koniecznie! 

System nawadniania roślin doniczkowych – znaczące zmniejszenie zużycia wody 

Z myślą o wygodnym podlewaniu roślin doniczkowych zostały stworzone gotowe systemy nawadniające, będące praktycznymi i najbardziej skutecznymi sposobami na komfortowe podlewanie różnego rodzaju roślin. Ten rodzaj systemu nawadniającego nie wymaga od użytkownika większego nakładu pracy, gdyż jego zastosowanie już od pierwszych chwil okaże się prawdziwym udogodnieniem. System nawadniania pozwoli zmniejszyć zużycie wody, co jest bardzo ważne zwłaszcza podczas upalnego lata. Sprawdźmy jakie zestawy do nawadniania możesz zastosować w swoim ogrodzie. 

Nawadnianie kropelkowe 

Podlewanie roślin za pomocą linii kroplującej dedykowane jest podlewaniu punktowemu lub roślinom rosnącym w donicach. Nawadnianie doniczki tego rodzaju tworzy gotowy system przeznaczony do samodzielnego montażu. Nawadnianie kropelkowe wspomaga zachowanie optymalnej wilgotności na niewielkich powierzchniach upraw jak skrzynki lub donice. 

Zestaw do nawadniania roślin doniczkowych zapewnia jednoczesne podlewanie w 15 punktach za pomocą kroplowników o wydajności 2l/h. Linię instaluje się do zaworu czerpalnego poprzez przyłącze redukcyjne ¾”x ½”. Dołączony do zestawu reduktor pozwala zmieniać ciśnienie dostarczanej wody. Użytkowanie zestawu zaoszczędza pieniądze i czas, który do tej pory był tracony na ręczne uzupełnianie wody w donicach. 
 

Automatyczny system do nawadniania trawnika 

Dedykowany jest dużym powierzchniom upraw takich jak trawniki. Nawadnianie kropelkowe trawników jest systemem niezwykle łatwym w montażu, który umożliwia podlewanie ogrodu wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Automatyczne podlewanie trawnika za pośrednictwem kroplownika skrywa w sobie wiele zalet. Najważniejsze z nich to: 

  • kontrola podlewania,
  • łatwy montaż,
  • precyzyjne dozowanie wody,
  • oszczędność wody, 
  • możliwość podlewania upraw pod nieobecność użytkownika, 
  • możliwość podlewania rabat i upraw w tunelach.

 
Systemy nawadniające doniczki gwarantują użytkownikowi swobodę i zwiększoną wygodę podlewania roślin. Dzięki kropelkowemu nawadnianiu nawilżenie gleby utrzymuje się o wiele dłużej niż podczas tradycyjnego podlewania, za sprawą powolnego odparowywania wody. W ten sposób przez dłuższy czas nie trzeba martwić się o regularne podlewanie upraw, co jest szczególnie istotne w przypadku nieobecności użytkownika. Zastosowanie tej metody przyczynia się do znacznej oszczędności wody i pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój rośliny. Stylistyka systemu o neutralnym charakterze dobrze będzie się komponować na tle ogrodowych aranżacji. System nawadniając może być stosowany zarówno w prywatnych mieszkaniach jak i biurach a także dużych przestrzeniach ogrodów i parków. Nowoczesna pielęgnacja roślin będzie odpowiednią odpowiedzią na pytanie jak dbać o rośliny balkonowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.