MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Ogrzewanie domu
Dom

Ogrzewanie domu zasilane z przydomowego zbiornika na gaz

Porządnie wykonana instalacja zbiornikowa jest bezpieczna dla użytkowników, a jednocześnie zdecydowanie poprawia ich komfort życia. Praktycznie bezobsługowe źródło ogrzewania jest obecnie dostępne prawie dla każdego. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, aby postawić zainstalować przydomowy zbiornik na gaz, musisz jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Chodzi przede wszystkim o wybór odpowiedniego typu zbiornika i określenie optymalnej pojemności.

  1. Zbiornik na gaz płynny do zasilania ogrzewania domu
  2. Jaki przydomowy zbiornik na gaz płynny wybrać?
  3. Gaz płynny z dostawą pod wskazany adres

Warto również wcześniej sprawdzić dostępnych na rynku dostawców, u których będzie można kupować gaz płynny w najlepszej cenie i jakości. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje, które są niezbędne przy wyborze dostawcy gazu, a jednocześnie rozwieją twoje wątpliwości związane z wyborem takiego rodzaju ogrzewania.

Zbiornik na gaz płynny do zasilania ogrzewania domu

Wybierając rodzaj zbiornika na gaz płynny propan, można zdecydować pomiędzy takimi opcjami jak zbiornik podziemny, naziemny i kopcowany, przeznaczony do działek o wysokim poziomie wód gruntowych i małej powierzchni działki. Niezależnie od wyboru trzeba pamiętać o tym, że ze względu na ich zastosowanie, wszystkie zbiorniki podlegają odbiorowi i badaniom technicznym. Za ich wykonane odpowiada Urząd Dozoru Technicznego. Oznacza to, że jeżeli UDT nie dopuści danego zbiornika do użytku, jego eksploatacja nie będzie możliwa, dlatego tak istotną rzeczą jest wybór doświadczonej firmy budującej instalacje gazowe.

Na instalację zbiornikową składają się również niezbędna armatura zbiornikowa, szafka kurka głównego, którą montuje się na budynku, przyłącze oraz oczywiście właściwa instalacja ze zbiornikiem. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule opisującym przydomowy zbiornik na gaz płynny, gdzie dostępne są również inne artykuły o tej tematyce.

gaz ogrzewanie

Jaki przydomowy zbiornik na gaz płynny wybrać?

Zanim jednak wybierzesz miejsce, w którym stanie taki zbiornik, powinieneś upewnić się, że jest ono zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Określają one między innymi bezpieczne odległości, jakie muszą zostać zachowane pomiędzy zbiornikiem a ogrodzeniem, budynkiem oraz drogą. W przypadku mniejszych zbiorników naziemnych (o pojemności wynoszącej 2700 litrów) odległość nie może być mniejsza niż 3 metry. Jeżeli chodzi o posadowienie zbiornika 4850 litrów, należy zachować odległość wynoszącą aż 5 metrów. Jak można się łatwo domyślić, największą odległość będzie należało zachować przy zbiornikach 6700 litrów, będzie to aż 7,5 m.

Jeżeli na twojej działce nie da się zachować wspomnianych odległości, wcale nie musi to oznaczać, że podłączenie zbiornika będzie niemożliwe. System ogrzewania gazem płynnym może również korzystać z podziemnego zbiornika, co pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zazwyczaj zbiornik naziemny okazuje się tańszym rozwiązaniem. Na szczęście również przy wyborze podziemnego zbiornika można liczyć na bezproblemowe dostawy gazu. Najczęściej podziemny zbiornik na gaz montowany jest w wykopach o głębokości sięgającej 1,8 m. Niezależnie od zastosowania podpór transportowych, konieczne jest zadbanie o przygotowanie podsypki piaskowej. Jej grubość nie może być mniejsza niż 20 centymetrów. Plusem przy montażu zbiornika podziemnego jest zdecydowanie to, że nie trzeba zachowywać aż tak dużych odległości od granicy działki budowlanej czy budynków. Przy największej wielkości zbiornika (6700 litrów) są to zaledwie 3 metry, natomiast jeżeli do składowania paliwa wykorzystywany jest mały zbiornik (2700 litrów), to wystarczy zachować jedynie metr odległości.

Podobnie jak przy rozwiązaniach naziemnych, w przypadku zbiorników podziemnych również należy stosować się do zapisów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych. Dzięki temu montaż instalacji gazowej oraz instalacja zbiornika zostaną zrealizowane zgodnie z przepisami.

Gaz płynny z dostawą pod wskazany adres

Na stronie gazdlaciebie.pl można również złożyć zamówienie na gaz płynny propan z darmową dostawą. Dostawca zapewnia krótkie terminy realizacji zamówień, co eliminuje ryzyko wystąpienia przestojów w ogrzewaniu. Zamówienia można składać przez siedem dni w tygodniu, a klienci zyskują gwarancję niezmienności ceny. Warto więc skorzystać z oferty sklepu Gaz dla Ciebie jeżeli szanujesz swój czas i pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.