MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Oświetlenie ogrodowe LED
Dom

Oświetlenie ogrodowe LED – energooszczędne rozwiązania

Wiosna wreszcie w pełnym rozkwicie i chociaż obecne czasy są nader niespokojne, warto poszukać ukojenia we własnym ogrodzie. Aby zmaksymalizować udany wypoczynek na łonie przyrody, w otoczeniu wypielęgnowanych własnymi rękami kwiatów, krzewów i cienistych alejek, nie powinniśmy zapominać o stosownym oświetleniu. Pozwoli ono cieszyć się chwilą wytchnienia w naszym ogrodzie, nawet późnym wieczorem. Właściwe światło potrzebne będzie też do oświetlenia altanki lub domku na działce. Rozwiązaniem na medal wydaje się zastosowanie nowoczesnego oświetlenia LED. Dlaczego? Przeczytaj poniższy tekst, a wszystko stanie się jasne, a nawet jeszcze jaśniejsze.

Zalety oświetlenia LED

Zacznijmy od podstawowych informacji na temat oświetlenia LED. Jakie są jego przewagi nad tradycyjnymi źródłami światła? Odpowiedź na tak postawione pytanie pozwoli nam uzmysłowić sobie zalety takiego właśnie rozwiązania.

Przede wszystkim specyfikacja techniczna diod LED i sposób, w jaki generują światło, znacznie wydłużają żywotność tego rodzaju żarówek. Tam, gdzie żywotność innych żarówek jest skrócona, trwałość i energooszczędność żarówki LED sprawiają, że może przetrwać wiele godzin dłużej niż inne rodzaje żarówek. Ze względu na wysoką wydajność, diody LED są w stanie zamienić około 70% swojej energii na światło.

Poza tym światło LED jest w stanie emitować bardzo wysoki poziom jasności. Dlatego w tym wypadku moc w watach nie jest już realnym miernikiem jasności. Ponadto konwencjonalne żarówki wymagają rozmaitych filtrów, aby stworzyć różne kolory i odcienie światła. Diody LED oferują natomiast szeroką gamę kolorów i efektów barwowych bez użycia żeli lub filtrów, które z czasem mogą się wypalić lub wyblaknąć.

Last but not least, oświetlenie LED jest bardzo trwałą i niezawodną formą oświetlenia – lampy takie mogą bezpiecznie działać w niższych temperaturach i są bardziej odporne na uderzenia i wibracje niż inne żarówki, ponieważ nie posiadają żadnych żarników ani innych delikatnych części. Ta stabilność sprawia, że idealnie nadają się do użytku w obszarach, które będą narażone na wahania temperatury, niepogodę i przepychanie, na przykład na zewnątrz lub w oprawach wentylatorów sufitowych. Idealne do ogrodu!

Praktyczne zastosowanie oświetlenia LED w ogrodzie

Nic nie sprawia takiej przyjemności jak wieczorny spacer alejkami ogrodowymi wśród szpaleru nastrojowych lampek. Latarenki ogrodowe LED pozwalają uzyskać niesamowity i tajemniczy klimat, rzucając odblask na okoliczne drzewa i zarośla. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest użycie ich w charakterze wielobarwnych chińskich lampionów, lub wbicie w ziemię, aby wytyczały drogę.

Kiedy zastanie nas późna godzina w tak pięknych okolicznościach przyrody, warto przenieść się do wnętrza altanki lub domku na działce. Przy wejściu do takiego lokum warto zastosować lampy sufitowe zewnętrzne LED i lampy zewnętrzne na ścianę, które będą oświetlały drzwi i inne elementy architektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.