MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Wnętrza

Oświetlenie w stylu loftowym – jakie lampy wybrać?

Styl loftowy jest idealny dla osób, które nie boją się surowych form, ale także przedmiotów w stylu retro. Chcesz podkreślić charakter tak urządzonych wnętrz? Postaw na oświetlenie, które podkreśli aranżację. Jeśli nie wiesz jakie lampy wybrać, sprawdź nasze porady i zobacz, czym charakteryzuje się styl loftowe oraz oświetlenie w tym stylu.  

Oświetlenie loftowe – postaw na funkcjonalne i nietypowe rozwiązania w Twoich wnętrzach 

Moda na wprowadzanie stylu loftowego rozpoczęła się w latach 60. XX wieku, kiedy to artyści zaczęli szukać dla siebie wyjątkowych miejsc. Znajdowali je we wnętrzach starych fabryk, które stały się dla nich mieszkaniami. Bardzo szybko zdano sobie sprawę, że w lofty warto zainwestować, ponieważ już w latach 80. Stały się niezwykle wartościowymi nieruchomościami.  

Obecnie coraz częściej styl industrialny jest przemycany do wnętrz w niezwykle modnych i ciekawych aranżacjach. Styl loftowy w dalszym ciągu nawiązuje do starych fabryk i pomieszczeń przemysłowych, które łączą w sobie surowe materiały. W dzisiejszych czasach niezwykle pożądane są tego typu rozwiązania. Dziś moda na surowy styl zyskała ogromną popularność. Obecnie przeżywa ona złotą erę, a styl industrialny króluje we współczesnych wnętrzach. Pragniesz wprowadzić elementy industrialne do Twoich wnętrz? Zastanawiasz się, co zrobić, aby wnętrza w Twoim mieszkaniu zyskały charakteru? Postaw na surowe ściany, beton, czerwoną cegłę i stonowaną kolorystykę. Podczas aranżowania pomieszczeń w tym stylu należy pamiętać o kilku ważnych aspektach – prostota i minimalizm to coś, co charakteryzuje wnętrza loftowe. Oszczędne w detale przestrzenie, wystrojem przypominające stare fabryki to typowe dla tego stylu pomieszczenia. Nie ma tu miejsca na wyszukane dekoracje czy bibeloty. Loft kojarzy się także z dużą liczbą charakterystycznych źródeł światła. Nie znajdziesz w nich wyszukanych dekoracji i niepotrzebnych bibelotów. Głównie z tego powodu wybór odpowiednio dopasowanego oświetlenia jest niezwykle istotny.  

Lampy loftowe nadają się nie tylko do salonu czy sypialni. Wśród nich znajdziesz także oświetlenie łazienkowe. Lampy industrialne nadają się również do holu, korytarza czy przedpokoju – Lucide lampy to idealna propozycja. (https://kolory-swiatla.pl/pl/

Lampy loftowe – dekoracyjny element wnętrza 

Lampa industrialna ma być nie tylko funkcjonalna, ale również może stać się nietypową ozdobą wnętrza. Odpowiednie oświetlenie to również element dekoracyjny, który odpowiednio dobrany może stać się niezwykłą ozdobą wnętrza. Pomieszczenia industrialne aż proszą się o charakterystyczne dla nich oświetlenie. Piękne, surowe w swej prostocie lampy idealnie dopełnią każde wnętrze, będąc niezwykle klimatyczną ozdobą każdego pomieszczenia.  

Styl loftowy możesz wprowadzać stopniowo do Twoich wnętrz, dodając elementy, które najbardziej Ci się podobają. Postaw na rozwiązania, które mogą skutecznie odmienić Twoje wnętrza.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *