MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

zakup gruntu
Dom

Planujesz zakup gruntu? Lepiej się pospiesz, oferty znikają jak świeże bułeczki!

Własny kawałek ziemi to od zawsze marzenie wielu Polaków. Pandemia dodatkowo pogłębiła to zjawisko. Działka rekreacyjna lub budowlana, łąka lub las- tereny zielone cieszą się teraz takim zainteresowaniem jak nigdy dotąd. Zakup nieruchomości jest jednak poważną sprawą i należy podejść do niego z rozwagą. Na jakie oferty możemy liczyć, jeżeli planujemy zakup gruntu? Gdzie najszybciej znajdziemy ciekawe propozycje nieruchomości? Postaramy się nieco rozjaśnić ten temat.

Rodzaje działek

Przeglądając oferty w internetowych serwisach ogłoszeniowych, takich jak Pokato.pl, możemy zauważyć 6 różnych typów działek. Są to działki budowlane, rekreacyjne, siedliskowe, inwestycyjne, leśne oraz rolne. Różnią się one przeznaczeniem, więc musimy rozważnie dokonać wyboru. Przykładowo, na działce rekreacyjnej nie będzie możliwa budowa domu całorocznego. Na takim typie gruntu może stać jedynie mały letniskowy domek. Jeżeli mamy więc zamiar wybudować dom do zamieszkania całorocznego, powinniśmy szukać działki budowlanej. Co prawda można także kupić działkę rolną i starać się o jej odrolnienie, jednak jest to proces długotrwały i nie zawsze zakończony sukcesem. Jeszcze do niedawna taki sposób był dość popularny wśród różnych inwestorów, ponieważ cena działek rolnych jest zdecydowanie niższa niż działek budowlanych czy inwestycyjnych.

Położenie działki

Lokalizacja działki jest bodajże najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie. Przeglądając działki i grunty na sprzedaż zawężamy obszar poszukiwań do wybranej wcześniej lokalizacji. Zazwyczaj najatrakcyjniejsze i jednocześnie najdroższe są grunty tuż za miastem. Bliskość miasta wraz z jego wszystkimi udogodnieniami, a jednocześnie możliwość posiadania własnego, spokojnego podwórka to duet niemal idealny. Wraz z rozwojem pandemii stopniowo drożały także działki rekreacyjne przeznaczone na rodzinne ogródki działkowe. Za malutką oazę zieleni trzeba zapłacić już dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dużo zależy także od tego, na jaki cel zamierzamy przeznaczyć działkę. Jeżeli ma tam stać domek letniskowy, to okoliczna infrastruktura nie jest najistotniejszym czynnikiem. Znacznie ważniejsze będą walory przyrodnicze, czy odpowiednio spokojna okolica. Gdy jednak mamy zamiar postawić dom, dobrze jest znaleźć działkę odpowiednio skomunikowaną z okolicą, z bliskim sąsiedztwem sklepów, placówek edukacyjnych i zdrowotnych.

Zakup nieruchomości – trzymaj rękę na pulsie

Zakup gruntu to poważna inwestycja. Z jednej strony należy na spokojne rozważyć wszystkie za i przeciw, a z drugiej nie można zbyt długo zwlekać z decyzją. Nieruchomości i grunty na sprzedaż to obecnie jedna z najpopularniejszych kategorii w serwisach ogłoszeniowych. Jeżeli marzymy o własnym kawałku ziemi, warto odwiedzić serwis Pokato.pl, w którym jest już ponad 7 tysięcy ogłoszeń dotyczących nieruchomości, a codziennie dodawane są nowe. Serwis oferuje darmowe dodawanie ogłoszeń, co zachęca sprzedawców do wystawiania swoich ofert. Możemy znaleźć tam nieruchomości zarówno od osób prywatnych, jak i od agencji nieruchomości. Dobrze jest systematycznie przeglądać ogłoszenia, tak aby nie przegapić żadnej interesującej oferty. Jeżeli mamy już upatrzoną lokalizację, a także wiemy dokładnie, jakiej działki szukamy, znalezienie wymarzonej nieruchomości to już tylko kwestia czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.