MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

dekoracyjne ściany w kuchni
Wystrój

Pomysły na dekoracyjne ściany w kuchni

Choć przez lata to puste ściany kuchenne były uważane za najbardziej pożądane, dziś powoli odchodzi się od takiego rozwiązania. Zwraca się uwagę na to, że pusta ściana w kuchni jest w stanie zaburzyć harmonię typową dla tego pomieszczenia. Podkreśla się też, że może potęgować wrażenie błędów w aranżacji przestrzeni, nawet jeśli takie nie miały miejsca. Na szczęście, pomysłów na dekoracyjne ściany w kuchni jest wiele. Zdecydowana większość nie generuje przy tym ani dużych kosztów, ani potrzeby korzystania z profesjonalnej pomocy montażowej.

Dekoracyjne ściany w kuchni z tapetą

Nie wszystkie kuchenne ściany są idealnie proste. W wielu pomieszczeniach ich krzywizny są widoczne gołym okiem, nietrudno też przeoczyć różnego rodzaju mankamenty oraz ubytki. Rozwiązaniem problemu może być inwestycja w gładź i kolejne godziny spędzone na wyrównywaniu tego, co nie jest idealnie proste. Czy jednak jest to jedyny sposób na uporanie się z tym problemem? Oczywiście, że nie! Wcale nie mniej interesującym sposobem na dekoracyjne ściany w kuchni wydaje się skorzystanie z kolorowej albo wzorzystej tapety. Ta nie tylko doskonale poradzi sobie z nierównościami, ale również zaprosi do kuchni kolor. Obecność tapety na przynajmniej jednej kuchennej ścianie przyczynia się również do tego, że wnętrze sprawia wrażenie bardziej energetycznego. Tapety także otwierają przed nami dziesiątki możliwości, o których do tej pory nie było mowy. Mamy więc do czynienia choćby z zestawami imitującymi naturalne materiały takie, jak marmur, kamień czy drewno.

Co między szafkami w kuchni? Pomysły aranżacyjne

Zmień pustą ścianę w domową galerię sztuki

Dekoracyjne ściany w kuchni możemy uzyskać bez konieczności umieszczania na nich tapety. Jeśli chcemy, aby kuchnia była inna niż wszystkie, a do tego kochamy sztukę, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystać pustą do tej pory ścianę jako przestrzeń do stworzenia domowej wystawy obrazów. Jakie obrazy i szkice umieszczać? Tu ograniczeniem są wyłącznie nasze upodobania oraz wyobraźnia, choć inspirujący może okazać się również styl, w jakim utrzymana jest kuchnia. Jeśli jest to pomieszczenie klasyczne, postawmy na martwą naturę w wykonaniu dawnych mistrzów. Jeśli zaś kuchnia jest na wskroś nowoczesna – ciekawie będą prezentować się współczesne plakaty – oszczędne w środkach wyrazu, ale zawierające wiele treści. Pusta ściana może być też przestrzenią idealnie sprawdzającą się, gdy chcemy umieścić gdzieś w kuchni nasze życiowe motto lub wezwanie skierowane do pozostałych domowników.

Dekoracyjne ściany w kuchni z fototapetą

Fototapety już od dawna królują w salonach, są też mile widziane w pokojach dziecięcych, a nawet na korytarzach. Od kilku lat odważnie wkraczają też do kuchni pozwalając na skuteczną walkę z pustymi ścianami. Ich obecność to nie tylko doskonały pomysł na udekorowanie kuchni. Fototapety mogą przypaść do gustu także tym osobom, które nie przepadają za malowaniem ścian. Dekoracyjne ściany w kuchni nie powinny być trudne w utrzymaniu w czystości, a fototapety, które można czyścić z wykorzystaniem wilgotnej gąbki lub ściereczki z mikrofibry, znakomicie wywiązują się z tego zadania. Ich plusem jest także różnorodność wzorów oraz ogromne zróżnicowanie kolorystyczne. Za pomocą fototapety można więc stworzyć piękną mozaikę, imitację ściany wykonanej z drewna lub z cegły, a także wyczarować zdjęcie przedstawiające filiżankę kawy, domowe śniadanie lub zestaw ciastek na ozdobnej paterze. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią.

Sprawdź, jak wybrać modne kolory ścian do kuchni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.