MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

kominki elektryczne
Dom

Przyszłość ogrzewania domu – kominki elektryczne

Nie jest tajemnicą, że w ostatnich latach świat zmienia się w niewiarygodnym tempie. Od postępu technologicznego po pojawiające się trendy konsumenckie, zmiany te sprawiły, że każdy może cieszyć się wygodniejszym i bardziej komfortowym stylem życia. Nadążanie za tymi wszystkimi zmianami, przy jednoczesnym utrzymaniu domu w stanie jak najbardziej energooszczędnym i ekonomicznym, może być zniechęcającym zadaniem. Na szczęście istnieje kilka niezawodnych opcji, które mogą pomóc obniżyć koszty energii w domu bez konieczności rezygnacji z komfortu lub jakości życia. Jedną z takich opcji są kominki elektryczne. Kominki elektryczne to świetny sposób na ogrzewanie domu za pomocą energii elektrycznej, zamiast gazu ziemnego, oleju opałowego, propanu czy pelletów drzewnych.

Co to jest kominek elektryczny?

Kominek elektryczny jest małym urządzeniem zasilanym energią elektryczną. Często spotyka się kominki elektryczne z panelem sterowania (który może, ale nie musi, być wliczony w cenę kominka). Zazwyczaj mają one możliwość ustawienia temperatury, wyłącznika czasowego i innych ustawień, które pozwalają dostosować temperaturę w domu i/lub stworzyć przytulną atmosferę. Modele kominków elektrycznych są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, od małych urządzeń stołowych do urządzeń wolnostojących, które są idealne do większych pomieszczeń. Oczywiście wielkość i funkcjonalność kominka elektrycznego zależy od układu i wystroju domu. Wiele ciekawych modeli kominków elektrycznych, a także akcesoriów znajdziesz na https://www.komineo.pl/.

Dlaczego warto używać kominka elektrycznego?

  • Ogrzewa twój dom energią elektryczną zamiast gazem ziemnym, olejem opałowym, propanem lub pelletami drzewnymi. 
  • Zapewnia korzyści, których nie można uzyskać z innych źródeł ogrzewania – takie jak estetyka i wygoda. 
  • Łatwiejsze w instalacji niż kominki na gaz lub drewno.
  • Właściciele domów z kominkiem gazowym lub zasilanym drewnem często łatwiej przestawią się na model elektryczny. 
  • Kominki elektryczne można zainstalować niemal wszędzie – wewnątrz lub na zewnątrz, w domu lub garażu.
  • Niektóre modele są przenośne i można je przenosić z jednego miejsca na drugie.

 

Jak działają kominki zasilane energią elektryczną

Kominek elektryczny to w zasadzie mały piec, który ogrzewa powietrze i emituje ciepło za pomocą energii elektrycznej. Istnieje kilka rodzajów kominków zasilanych energią elektryczną, w zależności od źródła ciepła. Najpopularniejszy typ wykorzystuje mały wentylator elektryczny do nadmuchu powietrza nad palącym się garnkiem, który ogrzewa powietrze i wydziela ciepło. Inny typ wykorzystuje elektryczny element grzewczy, podobny do tego, który można znaleźć w kuchence elektrycznej lub piekarniku. Ostatni typ wykorzystuje zarówno wentylator, jak i element grzejny. Ilość ciepła wydzielanego przez kominek elektryczny zależy od wielu czynników, w tym od wielkości palącego się garnka, ustawień na panelu sterowania, temperatury w pomieszczeniu oraz ilości powietrza wydmuchiwanego nad garnkiem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.