MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Porady Wnętrza

Rola kolorów w aranżacji wnętrz

Specjaliści zajmujący się aranżacją wnętrz wiedzą doskonale, jak wielki wpływ na ostateczny wygląd każdego pomieszczenia ma kolor. Urządzanie wnętrz wymaga zatem nie tylko umiejętnego rozstawiania mebli, ale i wykorzystywania kolorów w taki sposób, by ostateczna aranżacja zachwycała każdego.

Wpływ koloru

Niestety, wielu z nas zapomina o tym, że kolory mebli oraz ścian w istotny sposób wpływają na wystrój wnętrza oraz na naszą psychikę Efekt? Przypadkowe zestawienia kolorów, które wprowadzają sporo chaosu i negatywnie wpływają na nasz nastrój. A przecież nie trzeba wiele, by osiągnąć wspaniałe efekty.
Co robić, by czuć się dobrze we własnym domu? W porę zapoznać się z tym, jaki wpływ na człowieka mają poszczególne barwy, a następnie wykorzystać je tak, by pomagały nam one w codziennym życiu. Kolory mogą przecież pomagać nam w wyciszeniu się, mają tez istotny wpływ na naszą koncentrację.

Jasne czy ciemne barwy?

Nie bez powodu większość sypialni utrzymana jest w jasnych barwach. Biel wycisza, a im jaśniejsza będzie nasza sypialnia, tym lepiej będzie nam się w niej odpoczywać. A co z salonem? W takim pomieszczeniu doskonale może się sprawdzić pobudzająca czerwień. Żółty, który pobudza apetyt, będzie z kolei idealnym kolorem do kuchni lub jadalni. Kolory we wnętrzach odgrywają jeszcze jedną istotną rolę. Umiejętnie wykorzystane mogą sprawić, iż mały pokój będzie wydawał się większy, a ogromny salon zacznie urzekać przytulną atmosferą. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się jasne kolory, w tych zbyt rozległych – barwy ciemniejsze. Można też umiejętnie łączyć jasne i ciemne barwy, osiągając w ten sposób zachwycające rezultaty.

dwor-lwowski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.