MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

powłoki antyadhezyjne
Majsterkowanie

Skuteczne środki i powłoki antyadhezyjne

Środki antyadhezyjne mają wiele zastosowań. Warto jednak pamiętać, że na skuteczność takich rozwiązań wpływa przede wszystkim prawidłowy dobór preparatu. Jeżeli nie wiesz, czy lepiej kupić zwykły środek antyadhezyjny, czy teflonową powłokę, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

  1. Zastosowania środków antyadhezyjnych
  2. Polecane preparaty antyadhezyjne
  3. Jaką matę silikonową wybrać?

Dzięki temu dowiesz się, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy preparatami dostępnymi w ofercie dostawcy powłok antyadhezyjnych i unikniesz nietrafionych zakupów.

Zastosowania środków antyadhezyjnych

Jednym z popularnych zastosowań takich preparatów jest zapobieganie przywieraniu świeżego materiału do formy. Nie dość, że znacznie ułatwia to prace, to dodatkowo pozwala wydłużyć żywotność wykorzystywanych form. Do takich zastosowań warto kupić środek antyadhezyjny w większym opakowaniu lub kilka mniejszych, aby nie okazało się nagle, że zabrakło potrzebnego preparatu i w związku z tym należy przerwać prace.

Polecane preparaty antyadhezyjne

Przy wyborze powłok i preparatów antyadhezyjnych warto zwrócić uwagę na to, do jakiej metody aplikacji są przeznaczone. Niektóre preparaty świetnie sprawdzą się przy aplikacji ręcznej, a inne lepiej nadają się do stosowania metodą natryskową. Jeżeli ma to znaczenie ze względu na przewidziane zastosowania, należy wybrać powłokę, która jest oporna chemicznie oraz termicznie. Obecnie bez problemu można wybrać takie produkty jak powłoka antyadhezyjna, które wyróżniają się tym, że ich skład jest przyjazny dla środowiska. Warto zwrócić na to uwagę, zwłaszcza jeżeli ktoś planuje zakupić większą ilość środków antyadhezyjnych.

Jaką matę silikonową wybrać?

W ofercie dostawcy środków można również znaleźć nowoczesne maty silikonowe (MVQ / VMQ), które można zamawiać w metrowych odcinkach. Dzięki temu klient może otrzymać dokładnie taką ilość, jakiej potrzebuje. Pozwala to wyeliminować odpady i obniżyć koszty zakupu. Dobra mata silikonowa na metry wyróżnia się doskonałą odpornością na temperatury (zarówno wysokie, jak i niskie). Dzięki temu znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i mogą być stosowane nawet tam, gdzie konieczne jest stosowane najlepszych materiałów. W razie problemów z dobraniem mat silikonowych lub powłok antyadhezyjnych można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który dobierze rozwiązanie w zależności od tego, czego oczekuje klient. Przy większych zamówieniach warto zapytać o dodatkowy rabat na powłoki lub inne produkty dostępne w ofercie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.