MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

jak rozjaśnić wąski korytarz
Wnętrza

Sposoby, jak rozjaśnić wąski korytarz

Wszyscy chcemy cieszyć się pięknym wnętrzem, dlatego dbamy o to, co znajduje się w naszym mieszkaniu. Staramy się dobrać wszystkie dodatki tak, aby były elementem spójnej całości. Dzisiaj powiemy nieco o przedpokoju, który jest wstępem do mieszkania. Niezależnie od tego, jaki ma kształt możesz sprawić, aby był piękny i elegancki. Omówimy też, jak rozjaśnić wąski korytarz i jakie triki zastosować, aby wydawał się szerszy.

Wykorzystaj potencjał korytarza

Jeżeli metraż Twojego przedpokoju jest niewielki, możesz przede wszystkim postawić na jasne barwy, które zawsze są lepszym rozwiązaniem niż ciemne kolory. Biel oraz odcienie beżu to świetny kierunek. Nie oznacza to jednak, że koncepcję zastosowania ciemnych kolorów trzeba odrzucić całkowicie. Powinny jednak stanowić one niezbyt dominujący element. Dzięki temu kontrast między jasną bazą a ciemnymi dekoracjami będzie bardzo imponujący. Jeśli zastanawiasz się, jak rozjaśnić wąski korytarz, na pewno bierzesz pod uwagę montaż dużego lustra. Trzeba jednak zastanowić się, gdzie je umieścić, aby prezentowało się dobrze i spełniało swoje wartości użytkowe. Trudno nam sobie chyba wyobrazić korytarz, czy przedpokój bez lustra, w którym możemy zawsze sprawdzić, jak wyglądamy. Powierzchnia lustra będzie odbijała każdy promień wpadającego światła, dlatego to najskuteczniejszy sposób, aby wnętrze było jaśniejsze.

Jak zaplanować oświetlenie w sypialni?

Jak rozjaśnić wąski korytarz? Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń

Być może, kiedy jesteś w sklepie podoba Ci się sporo dekoracji i roślin, ale ubolewasz nad tym, że brakuje Ci na nie miejsca. Jeżeli jednak zastosujesz niektóre sprytne rozwiązania, na pewno osiągniesz świetne efekty aranżacyjne. Przykładem może być zamontowanie w suficie specjalnych haków, na których umieszcza się kwiaty doniczkowe. Dzięki temu powierzchnia jest wykorzystana idealnie, i można cieszyć się pomieszczeniem, w którym nie brakuje zieleni. Jeśli do korytarza wpada niewiele światła dziennego, najlepiej wybrać takie rośliny, które dobrze radzą sobie w zacienionych miejscach. W korytarzu jest potrzebne miejsce do przechowywania. Trzeba jednak wybierać takie meble, które nie zabiorą za dużo przestrzeni. Szafa może być wygodna w użytkowaniu nawet jeśli nie będzie duża. Najlepiej wybierać drzwi przesuwne, ponieważ skrzydłowe zabierają dodatkowo miejsce przy otwieraniu.

Inne sposoby, jak rozjaśnić wąski korytarz – dekoracje i oświetlenie

Odpowiedź na pytanie, jak rozjaśnić wąski korytarz nie jest jednoznaczna, bowiem zależy w dużej mierze od potencjału pomieszczenia. Każdy przedpokój to zupełnie inne możliwości. Duże znaczenie ma jego kształt i wielkość. Jeżeli w Twoim korytarzu brakuje okna, na pewno dobrym pomysłem będzie zastosowanie oświetlenia – nie tylko górnego. Sprawdzi się również lampa stołowa lub podłogowa. Może warto umieścić na komodzie lub konsoli taką stołową lampę z pięknym abażurem, która wprowadzi nieco światła w pochmurny dzień, ale także zapewni elegancki wygląd. Takie dekoracje zawsze dodają spersonalizowanego charakteru wnętrzom. Dlatego jeśli jeszcze zastanawiasz się, jak rozjaśnić wąski korytarz, możesz również zdobyć mnóstwo inspiracji w sieci. Czasem jedno zdjęcie wystarczy, aby obudzić kreatywność i twórczą inwencję. Jeżeli lubisz zmiany, być może co jakiś czas robisz w swoim mieszkaniu metamorfozę, która może być odświeżająca. Ciesz się więc znakomitym efektem i zaaranżuj swoje mieszkanie tak, aby cieszyło Cię i Twoich domowników każdego dnia. W końcu dom to najważniejsza przestrzeń, w której spędzamy mnóstwo czasu.

Jak i gdzie sprawdzić awarię prądu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.