MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Majsterkowanie

Trawa gazonowa

Murawa, zwana także sztuczną trawą, lub częściej trawa, jest gęsto obsianym obszarem wybranych drobnych traw. Zwykle taki trawnik jest utrzymywany i regularnie koszony, aby utrzymać go na niskiej wysokości.

Jaką trawę wybrać?

Mieszankę gatunków i odmian traw wybiera się na użytek darni. Flora jest ogólnie mniej zróżnicowana niż na trawnikach lub naturalnych łąkach. Gdy jest mono-specyficzna, ma wtedy ubogą różnorodność biologiczną roślin, ale także zwierząt i grzybów. Trawniki mogą mieć znaczenie dla środowiska lub mogą być przedmiotem zanieczyszczeń, które mogą zanieczyścić wodę drenażową, gdy są poddane obróbce z selektywnymi chwastami, dżdżownicami i różnymi nawozami. Nadmierne wypasanie trawników, szczególnie po okresach deszczu, może je zdegradować. Warto o tym pamiętać. Te różne gatunki zostały po raz pierwszy wybrane ze względu na ich zdolność do wykonywania gęstych i wieloletnich osłon. W oparciu o naturalne cechy dzikich gatunków rośliny zostały wybrane w celu uzyskania odmian odpornych na deptanie, mniej podatnych na choroby liści, tworzących cienką osłonę, gęstą lub rosnącą wolniej.

Doskonała trawa

Trawa gazonowa jest dosyć sporym trawnikiem, najczęściej w kształcie prostokąta lub koła. Jednym z okresów sadzenia trawy jest wiosna lub koniec lata. W niektórych przypadkach może być wskazane wysiewać na powierzchni, a następnie przejechać wałkiem, aby przykleić nasiona do gleby. Następnie możemy przekazać konserwację walca, aby promować ukorzenienie, z wyjątkiem regionów, w których pada śnieg zimą, ponieważ śnieg ma wystarczającą wagę do zagęszczenia gleby. Na obszarach, gdzie deszcz nie wystarcza, trawa wymaga podlewania, jeśli chcesz zachować jej zieleń. Fakt, że trawa ma krótkie korzenie, nie zawsze pozwala jej zejść głęboko do wody. Ponadto duża część rezerwy wody z trawy znajduje się w jej pasie, na powierzchni. Cięcie krótkiej murawy na nieodpowiednich nasionach może spowodować zażółcenie murawy z powodu braku wody. Koszenie trawy odbywa się za pomocą kosiarki, ale jej konserwacja może wymagać innych narzędzi: nożyce do przycinania krawędzi lub trawników, aby precyzyjnie dostroić pracę kosiarki w trudno dostępnych miejscach lub wokół dużej trawy, a także wzdłuż ścian, grabie lub kosiarce, aby na przykład usunąć martwe liście, aerator w celu napowietrzenia gleby i usunięcia filcu powstałego w sezonie letnim.

Zalety trawy gazonowej

Zastosowanie selektywnych herbicydów umożliwia wyeliminowanie przez pewien czas roślin uznanych za niepożądane, takich jak koniczyna, mniszek lekarski, trawa kraba, cykoria, szczawik, lupulina, bluszcz, trujący bluszcz. Choroby darniowe są liczne i mogą wpływać na wygląd i życie roślin. Mogą to być różne choroby kryptogamiczne, bakteriozy lub wirusy. Najczęstsze to rdza, pleśń, robak pasożytniczy i czerwona nić. W przypadku pól golfowych, w których ważna jest jakość dywanu, stewardowie polowi stawiają czoła fuzariozie zimowej lub letniej, plamistości liści, a w mniejszym stopniu pytii, rund czarownic. i antraknozy. Niektóre choroby i chwasty, które obecnie występują, pochodzą z cieplejszych regionów z powodu zmian klimatu. Na przykład stewardzi polowi muszą poradzić sobie ze znaczną ewolucją zasięgu geograficznego.

Trawa gazonowa

Murawa jest preferowana przez ekologów od sztucznych trawników lub gołych lub wodoodpornych gleb, ponieważ chroni glebę i umożliwia obieg wody. Ale może być również sztuczny i generować różne negatywne wpływy na środowisko. W porównaniu do zaoranej przestrzeni lub przestrzeni wodoodpornej i zbudowanej, w strefach klimatycznych, w których jest przystosowana, trawnik w znacznym stopniu przyczynia się do jakości powietrza w wodzie na kilka sposobów. Takie zarządzanie pozwala na lepszą ochronę gleby, a nawet jej odtworzenie, a także wzrost nasion na części trawnika. Niektóre mieszanki są zaprojektowane tak, aby wymagały mniejszej konserwacji, mniejszego koszenia, niewielkiej ilości lub braku nawozu i lepszej różnorodności biologicznej. Trawniki są przeznaczone do uprawiania sportów takich jak piłka nożna, rugby, golf, tenis. Niektóre stosują zaawansowane nawadnianie, drenaż, wentylację, a nawet ogrzewanie zimowe, aby zapobiec zamarzaniu trawy i umożliwić uprawianie sportu zima. Elektryczne ogrzewanie trawnika jest rzadkie, ponieważ jest bardzo drogie pod względem działania. Istnieje również trawa syntetyczna, wykonana z tworzywa sztucznego, która jest często stosowana na różnych boiskach sportowych. Trzeba przyznać, że trawa gazonowa ma naprawdę wiele zalet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *