Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza Uchwyty łazienkowe

Uchwyty łazienkowe, czyli sposób na bezpieczną łazienkę

Data publikacji 12 maja, 2023

W XXI wieku coraz większą uwagę przykłada się do tego, by możliwie w jak największym stopniu zapewnić wygodę i bezpieczeństwo osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak bardzo ułomności fizyczne utrudniają wykonywanie codziennych czynności, w tym nawet tak prozaicznych jak choćby korzystanie z łazienki.

Taki stan rzeczy sprawił, że na rynku pojawiły się akcesoria pomocne np. w utrzymaniu równowagi (uchwyty łazienkowe). Jednym z kluczowych obszarów, gdzie są one niezbędne, jest łazienka.

Uchwyty łazienkowe – cenna pomoc dla niepełnosprawnych

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych to akcesoria montowane na meblach łazienkowych lub ścianach łazienek. Niezależnie od tego, gdzie się umieści, cel ich stosowania jest oczywisty: zapewnienie osobie niepełnosprawnej stabilności. Dzięki temu nawet użytkownicy o poważnie ograniczonej sprawności ruchowej mogą samodzielnie – lub częściowo samodzielnie – korzystać z łazienki.

Praktyka pokazuje, że tego typu rozwiązania stosuje się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej (szpitale, domy opieki, hotele). Uchwyty dla niepełnosprawnych są projektowane w sposób, który zapewnia bezpieczeństwo np. podczas korzystania z toalety, wanny, prysznica, czy umywalki.

Uchwyty łazienkowe można było montować na różnych elementach wyposażenia łazienkowego. Ponieważ z łatwością umieszcza się je na kabinie prysznicowej, wannie czy ścianie, jesteśmy w stanie z ich użyciem ułatwić funkcjonowanie osobom borykającym się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Uchwyty łazienkowe – kto je produkuje?

Na rynku akcesoriów łazienkowych działa obecnie wiele podmiotów – nie sposób zliczyć ich wszystkich. Jednym z polskich dostawców w tym segmencie jest przedsiębiorstwo Andex, które specjalizuje się w dostarczaniu na rynek wysokiej jakości uchwytów, a także poręczy czy krzesełek łazienkowych. Asortyment oferowany przez to przedsiębiorstwo można znaleźć na firmowej stronie internetowej https://andex.pl.

Uchwyty dla niepełnosprawnych oferowane przez firmę Andex charakteryzują się solidną konstrukcją i trwałością wykonania – dzięki temu mogą być wykorzystywane nawet przez wiele lat. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej czy aluminium są one odporne również na wilgoć i korozję. Szeroka gama wyrobów różniących się między sobą pod kątem rozmiarów czy kształtów sprawia, że nie powinno być większego problemu z dopasowaniem ich do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników.

Materiał zewnętrzny

Redakcja MagBud

Redakcja magbud.com.pl to grupa specjalistów z zakresu budownictwa oraz domu. W naszych artykułach dowiesz się przydatnych informacji, które ułatwią Ci, życie codzienne.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?