Zielone ściany w firmowej recepcji

0
107

Firmowe recepcje zmieniają swoje oblicze o 180 stopni. Już od jakiegoś czasu króluje nowy trend, którego głównym założeniem jest zamiana tradycyjnych poczekalni w wielofunkcyjne przestrzenie, które rzeczywiście mogą być wizytówką przedsiębiorstwa. Najczęściej marki wybierają styl nowoczesny, klasyczny lub skandynawski, ale coraz częściej można podziwiać także prawdziwe perełki urządzone w klimacie retro czy industrialnym. Ciekawym sposobem na przyciągnięcie uwagi są zielone ściany. Pionowe ogrody doskonale wpisują się w trend eko i sprawiają, że wnętrze nabiera bardziej przyjaznego klimatu.

Zielona ściana w nowoczesnej recepcji

Wiele biurowych recepcji pełni już nie tylko funkcję typowego miejsca, gdzie potencjalni Klienci oraz kontrahenci mogą anonsować się na umówione spotkanie lub zapytać, w którym dziale będą mogli uzyskać pomoc w nurtującej ich sprawie. Coraz częściej recepcje to miejsca intensywnej pracy nawet kilku osób, połączone ze strefą relaksu dla pracowników firmy oraz kącikiem spotkań. W takich miejscach przeprowadzane są rozmowy z Klientami i kontrahentami, czasami to właśnie tutaj odbywają się rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi kandydatami do pracy. Nowością są specjalne budki wyciszające, które pozwalają wygodnie wykonywać z recepcji telefony. Dają one możliwość swobodnej rozmowy, ponieważ zewnętrzny hałas przestaje przeszkadzać w konwersacji.

Wielozadaniowość recepcji sprawia, że niewielkie pomieszczenia zamienia się na otwarte przestrzenie, podzielone na kilka umownych stref. Podstawowym wyposażeniem nadal pozostaje lada recepcyjna, która stanowi główne stanowisko pracy. Często jednak aranżowane są również kąciki ze starannie dobranymi kanapami, pufami i fotelami ustawionymi przy niewielkich stolikach kawowych. Tradycyjny rząd krzeseł rodem z poczekalni zastępują bardziej nowoczesne meble, strefy wyznaczone do rozmów biznesowych i handlowych.

Ogrody wertykalne – wprowadź powiew natury do firmy

Ciekawym pomysłem na umowne podzielenie poszczególnych stref jest wkomponowanie w wystrój roślinności. Firmy chętnie manifestują obecnie swoje ekologiczne poglądy. Zielona ściana z roślin to doskonały sposób na, aby połączyć trend eko z designerską ozdobą. Niewielkie wolnostojące konstrukcje mogą pełnić funkcję umownych ścianek działowych.

Efektowne ogrody wertykalne, zajmujące całą ścianę, stanowią zaś główny punkt wystroju, wprowadzają do wnętrza powiew natury. Korporacje doskonale wiedzą, że w czasach ogromnej konkurencji i wszechobecnych Social Mediów marka powinna być postrzegana jako przyjazna. Zielone ściany z roślin pozwalają stworzyć harmonijny, spokojny klimat. We współczesnej architekturze wnętrz są one o wiele lepiej widziane niż wszechobecne szkło połączone ze stalą. Zieleń pozwala wprowadzać do firmowej recepcji klimat, który przełamuje surowy wystrój.

Pionowe ogrody w recepcji – jak je zaprojektować?

Nowoczesny ogród wertykalny może przybierać różne formy. W zależności od dobranego systemu, nasadzonych gatunków roślin oraz kształtów i wielkości kompozycji można uzyskać różne efekty. Do tworzenia zielonych ścian najczęściej wykorzystuje się bluszcze (m.in. bluszcz pospolity), figowca pnącego, cisssus rombolistny, pasiatkę zwisłą, syngonium, filodendron pnący. Piękny efekt pozwala uzyskać także wkomponowanie w dekorację różnych gatunków paproci.

Jak zaprojektować ogród wertykalny, który doskonale wpisze się w identyfikację wizualną marki, podkreśli wystrój recepcji i stanie się jednym z najważniejszych elementów całej aranżacji? Projekt i wykonanie zielonej ściany proponuje 4naturesystem.com/pl. Firma wykonuje pionowe ogrody na wymiar w autorskim systemie 4Nature. Jego wyróżnikiem jest automatyczne sterowanie i podlewanie (z innowacyjnym otwartym lub zamkniętym obiegiem wody) oraz możliwość montażu oświetlenia LED. W modułach zastosowana jest mata syntetyczna, która minimalizuje negatywne procesy biologiczne w otoczeniu roślin. To pozwala swobodnie dobierać wiele oryginalnych gatunków (np. urozmaicać ścianę roślinami sezonowo kwitnącymi). Efektowne zielone ściany 4NatureSystem to stylowe rozwiązania, które podkreślą unikalny wystrój firmowej recepcji.

Zielona ściana w recepcji – szczegóły mają duże znaczenie

Podczas projektowania zielonej ściany w firmowej recepcji, warto pamiętać, że cała aranżacja pomieszczenia powinna być spójna. Roślinność bardzo dobrze skomponuje się z klasyczną ladą drewnianą. Lite drewno w naturalnym odcieniu będzie lepiej harmonizować z zielenią ogrodu wertykalnego niż nowoczesne meble z dodatkiem szkła i metalu. Można także rozważyć zamianę minimalistycznej kanapy skórzanej na mebel tapicerowany. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy zielona ściana jest tworzona w strefie wypoczynkowej recepcji.

Bardzo ciekawy efekt można uzyskać, gdy motywy roślinne zostaną powtórzone w innych elementach wystroju (np. na ladzie recepcyjnej). Obecnie do łask wracają fototapety, które także można ciekawie wkomponować w aranżację. W ten sposób całość będzie bardzo spójna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here