MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Majsterkowanie Wystrój

Dekoracje z liny

Wyposażenie wnętrza naturalnymi ozdobami to niesamowicie atrakcyjny pomysł. Przedmioty z drewna, płótna, lin oraz kompozycje roślin świeżych i suszonych nadają pomieszczeniu niezwykły charakter. Wdzięcznym materiałem są liny. Można z nich wykonać szereg różnych ozdób, które notabene nie będą tylko ozdobami. Zastosować je można do wyrobu dywaników, kilimów, narzut, podkładek pod naczynia. Można również użyć liny jako sznur do lampy. Dekoracje z liny na ścianie to już dzieła sztuki.

Jak wykorzystać dekoracje z liny?

Można je łączyć z tkaninami i suszonymi roślinami. Na myśl przychodzą mi słynne abakany Magdaleny Abakanowicz. Widziałem również ogromne szpule z nawiniętymi linami, ale zastosowano niestety szpule plastikowe, co zupełnie psuje efekt. Zdecydowanie powinny być drewniane! Dekoracje tego typu dodają wiele ciepła. Pomieszczenie staje się niesamowicie przytulne i przyjazne. Na pewno myśli się w nim przyjemnie i również przyjemnie odpoczywa. Z lin można wykonać także koszyki, naczynia, uchwyty do szklanek, zasłony, parawany… Przewieszone przez pokój sieci sprawiają, iż mamy wrażenie, że znajdujemy się nad morzem.

Pomysłów jest ogromnie dużo i nie sposób je wszystkie wymienić. A ile jeszcze niewykorzystanych?

Otoczenie się naturą — bardzo uspokaja. Zapach liści, szyszek, naturalnych tkanin, drewna, lin… powoduje to, iż jesteśmy spokojni i odprężeni. Po przeżyciu ciężkiego dnia w pracy, po przykrościach natury komunikacyjnej, po scysji w sklepie lub na ulicy, wnętrze takie uspokoi nas natychmiast. Powinniśmy oczywiście pamiętać o tym, żeby dekoracje takie nie były w sprzeczności do ogólnego charakteru pomieszczenia. Jeżeli naznosimy do pokoju wiele przedmiotów z różnych bajek, to wówczas nie dość, że ugrzęźniemy w kiczu, to również możemy zapomnieć o wypoczynku. Starajmy się o to, by pomieszczenie miało jednolity charakter, jak i kolorystykę. Oczywiście, jeżeli ktoś celowo  urządza wnętrze jako mozaikę wielu stylów to już jest charakter sam w sobie. Ale i tu również nie należy zapomina o smaku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.