MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

firany
Dom Wnętrza

Firany metrażowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się firany metrażowe, które są chętnie wybierane ze względu na szereg zalet tego rozwiązania. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, dlaczego są one tak właściwie godne uwagi. Na co zwrócić uwagę wybierając firany metrażowe? Jakie zalety mają firany metrażowe? Kiedy pasują one do naszego pomieszczenia? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na co zwrócić uwagę wybierając firany metrażowe?

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, czym są firany metrażowe. Otóż kupuje się je w wersji odciętej na odpowiednią szerokość. W praktyce oznacza to, że cena takiego materiału wyznaczana jest za każdy metr. Firany metrażowe mogą zostać zakupione w sklepach stacjonarnych i internetowych z dekoracjami okiennymi. Kiedy zdecydujemy się na zakup firan metrażowych, powinniśmy skupić się przede wszystkim na wysokości. W pomieszczeniu jest to odległość karnisza od podłogi- wartości te mogą nieznacznie się od siebie różnić. Najbardziej powszechne są firany metrażowe 230 cm, jednakże nie zabraknie także tych dłuższych bądź krótszych. Duże znaczenie ma materiał, z którym powinniśmy zapoznać się osobiście. Dla jednych najbardziej atrakcyjne będą firanki z tiulu, natomiast dla innych egzemplarze żakardowe.

Jakie zalety mają firany metrażowe?

Firany metrażowe mają szereg zalet, o których z pewnością warto wspominać. Przede wszystkim są atrakcyjne pod względem cenowym. Jeśli porównamy je do gotowych firan, wówczas możemy dojść do wniosku, że ich cena jest bardzo niska. Należy także zdawać sobie sprawę z tego, że firany metrażowe są częściej spotykane, dlatego mamy większy wybór. Możemy zdecydować się na wiele materiałów w dowolnym rozmiarze, co z pewnością jest godne uwagi. Dodatkowo dekoracja ta doskonale prezentuje się pod względem wizualnym i jest chętnie wybierana w gospodarstwach domowych.

Kiedy firany metrażowe pasują do pomieszczenia?

Firany metrażowe zalecane są w przypadku domów i mieszkań, w których okna mają niestandardowe rozmiary lub domownicy szukają innowacyjnych, oryginalnych wzorów. Są one cięte na szerokość z całości, która znajduje się na belce. We współczesnym budownictwie popularne są wąskie i wysokie okna- wówczas firany metrażowe wydają się być strzałem w dziesiątkę. Warto wspomnieć o tym, że układają się one zupełnie inaczej niż tradycyjne egzemplarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.