MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

rozwój rynku magazynowego na Śląsku
Porady

Dynamiczny rozwój rynku magazynowego na Śląsku

Na Śląsku rynek magazynowy rozwija się bardzo prężnie – regon ten zajmuje pozycję wicelidera, jest od razu za Warszawą. Inwestorzy chętnie budują magazyny w Psarach czy Żorach, nie tylko w okolicach Katowic czy Bytomia, a także hale produkcyjne. Inwestycje w mniej popularnych miejscowościach także cieszą się dużym zainteresowaniem.

Magazyny – Psary i inne miasta Śląska

Hale produkcyjne Psary, Żory czy Lędziny poza dogodnym położeniem zapewniają także niższe stawki najmu i dostęp do siły roboczej. Poznajmy wybrane inwestycje zrealizowane na Śląsku – drugim regionie najważniejszym dla branży logistycznej i magazynowej w Polsce.

Magazyny na wynajem – Psary, Bytom, Katowice

Zarówno świetne położenie, jak i wygodne skomunikowanie z wieloma miastami i regionami Polski, ale i innymi państwami, sprawiają, że Śląsk zyskał tak duże powodzenie w tej branży. Cały czas powstają nowe inwestycje – m.in. hale produkcyjne w Psarach, Żorach, ale i Chorzowie czy Mysłowicach. Na czele są Katowice, Bytom i Gliwice, jednak tu stawki najmu i ceny terenów są wyższe. Bliskość dróg ekspresowych i autostrad oraz sąsiedztwo z Czechami czy Niemcami sprawiają, że oferuje dostęp do kilku rynków zbytu oraz wygodne połączenia z innymi miastami Polski.

Popyt na magazyny na Śląsku rośnie

Wiele terenów z przeznaczeniem na magazynowanie jest nieustannie zagospodarowywanych, gdyż popyt na magazyny w Psarach czy Katowicach rośnie, nie maleje. W dodatku region ten od lat słynie z przemysłu. Dodajmy też, że województwo śląskie to jeden z najsilniejszych regionów gospodarczo. Śląsk oferuje wiele ciekawych lokalizacji – poniżej wybrane z nich. Uwzględniliśmy zarówno duże aglomeracje – jak Kraków czy Bytom – jak i małe – jak magazyny i hale produkcyjne w Psarach czy Żorach.

Wybrane lokalizacje magazynów i hal produkcyjnych na Śląsku         

Magazyny w Psarach. Miasto ma wiele atutów – znajduje się niedaleko najważniejszych miast na Śląsku i zapewnia dogodne połączenia z wieloma innymi regionami i krajami. Hale przemysłowe oraz magazyny na wynajem w Psarach cieszą się rosnącą popularnością. Niedaleko jest m.in. Bytom, Chorzów, Sosnowiec, Będzin czy Siemianowice Śląskie, a także Katowice, czyli stolica regionu.

Bytom. Bytom leży na terenach należących do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Magazyny budowane w Bytomiu od lat budzą rosnące zainteresowanie najemców, a ziemie inwestorów. To popularne miasto, ale jednak stawki są niższe niż w największych aglomeracjach – na czele z Katowicami i najbliższymi okolicami. Powierzchnie magazynowe dobrze skomunikowane z innymi miastami tego województwa i z sąsiadującymi krajami to łakomy kąsek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *