MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Porady Wystrój

Jak wybrać ściany drewniane wewnętrzne?

Ściany drewniane wewnętrzne po latach ponownie stały się prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o aranżację wnętrz. Nie wszyscy mają także świadomość, że obecnie jest mnóstwo sposobów na zastosowanie drewna na ścianach wewnętrznych. Wykraczają one zdecydowanie poza tradycyjną boazerię.

Warto mieć świadomość, że drewno należy do ponadczasowych i eleganckich materiałów wykończeniowych, które można obecnie stosować praktycznie w każdym domowym pomieszczeniu.

Gdzie najlepiej sprawdzi się drewno?

Drewno doskonale zda egzamin nie tylko na ścianach łazienki, kuchni czy salonu. Materiał ten jest bowiem w stanie dodać naturalności i uroku praktycznie każdemu wnętrzu, w którym będzie się znajdować. Osoby, które zatem podejmą decyzję o wykończeniu ścian drewnem, będą miały bardzo dużą liczbę możliwości, jeżeli chodzi o wybór właściwego materiału.

Trzeba także zdawać sobie sprawę, że obecnie nie ma konieczności ograniczania się do listewek czy wąskich desek, które mogą nawet przybrać formę przestarzałych lamperii.  

Jak wybrać ściany drewniane wewnętrzne?

Nie wszyscy mają również świadomość, że drewniane ściany mogą być wykonane nie tylko z drewna krajowego, ale również egzotycznego, płyt MDF czy LDF, które imitują drewno. Dodatkowo warto wiedzieć, ze ściany mogą zostać wykończone praktycznie takimi samymi drewnianymi panelami co podłogi. Zostanie wtedy stworzony bardzo oryginalny efekt, który optycznie powiększy całe pomieszczenie.

Obecnie w zdecydowanej większości przypadków na ścianach stosowane jest lite drewno, które ponadto dla wzmocnienia efektu naturalności można uszlachetnić różnego rodzaju preparatami służącymi do pogłębienia barwy czy faktury.

bardzo ciekawą koncepcją mogą być barwione boazerie, które mają zastosowanie przede wszystkim we wnętrzach skandynawskich. Drewniane ściany mogą w nich występować nie tylko w kolorze białym, ale również w beżowym. Z kolei w bardziej odważnych aranżacjach drewno na ścianach będzie przybierało zdecydowanie ostrzejsze kolory. Doskonałym przykładem może być kolor niebieski. Na obicia ścian można natomiast stosować bardzo szerokie deski układane nie tylko pionowo, ale również poziomo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.