MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Dlaczego warto zlecić pomiar firmie montującej rolety?

Decydujesz się na montaż rolet? To popularne i chętnie wybierane rozwiązanie o walorach praktycznych i estetycznych. Zanim jednak będziesz cieszył się nowym elementem wyposażenia wnętrza musisz zdefiniować rodzaj tkaniny, kolor i wreszcie rozmiar produktu. Na szczęście nie musisz męczyć się z samodzielnymi pomiarami. To zadanie warto powierzyć profesjonalistom.

Dzisiaj standardem w przypadku firm produkujących rolety staje się świadczenie usług pomiarowych gratis lub za dodatkową, niewielką opłatą. Klient, który nie ma czasu, narzędzi lub zdolności manualnych, by wykonać pomiar, może skorzystać z tej wygodnej opcji. To korzystne z kilku powodów.

1. Oszczędność czasu

Pomiar okien w całym domu czy biurze mógłby być bardzo czasochłonny. Czasem nie wystarczy zwykła miarka, a potrzebne są dodatkowe akcesoria pomiarowe, podnośniki czy drabiny. Zamiast tracić czas na sprawdzanie wymiarów okien, spisywanie danych, a potem podawanie ich przy składaniu zamówienia, powierz to zadanie specjalistom.

2. Zminimalizowane ryzyko pomyłki

Zdarza się, że okna nie mają typowych rozmiarów czy kształtów, a ich konstrukcja wymaga zamówienia rolet na wymiar. W takiej sytuacji samodzielny pomiar mógłby być szczególnie trudny i wiązać się z ryzykiem pomyłki. A, jak wiadomo, przesłona wyprodukowana na bazie specyfikacji technicznej zawierającej błędy, skutkuje sporymi stratami finansowymi.

Ponadto, aby roleta czy żaluzja dobrze pełniła swoją funkcję musi być idealnie dopasowana do okna. Już kilkucentymetrowe szpary między ramą a materiałem skutkują nasłonecznieniem się pomieszczenia i przenikaniem światła sztucznego.

Pomiar powinien uwzględniać również miejsce do instalacji systemu sterującego, np. kasety czy sznurków.

pomiar okien

3. Łatwe zamawianie usługi

Usługę pomiarową najczęściej zamówisz wraz z roletą. Online możesz umówić się ze specjalistami, uzgadniając miejsce, dzień oraz godzinę spotkania. Wystarczy, że określisz rodzaj przesłony, jaka Cię interesuje (roleta dzień noc, żaluzje pionowe, praktyczne plisy, rolety aluminiowe antywłamaniowe), podasz swoje dane osobowe oraz kontaktowe i gotowe!

Warto mieć na uwadze, że są miejsca, w których montaż rolet będzie utrudniony czy niemożliwy. Dlatego pomiar to nie tylko praca z miarką, ale często także konieczność skorzystania z detektora prądu do ocenienia przebiegu instalacji w ścianach i suficie. Ważne, zwłaszcza w przypadku ciężkich rolet fasadowych jest ustalenie, czy strop lub elewacja wytrzymają dodatkowe obciążenie. To oceniają specjaliści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *