MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Jak urządzić nowoczesną łazienkę
Wnętrza

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Remont i aranżacja łazienki to nie lada wyzwanie. Mały metraż pomieszczenia dodatkowo nie ułatwia przeprowadzenia prac budowlanych, a jednocześnie utrudnia spójny projekt. Najważniejsze w projektowaniu łazienki jest określenie jednego stylu pomieszczenia i urządzanie jej według ustalonej koncepcji. Coraz większą popularność zyskują łazienki loftowe i płytki imitujące beton. Sprawdź jak stworzyć łazienkę w stylu loft.

Postaw na beton i drewno

Styl loft to połączenie betonu i drewna. Efekt betonu uzyskać można poprzez płytki imitujące beton, natomiast drewniane wstawki można uzyskać za pomocą dodatków (np. doniczki do kwiatów, kosze na pranie), mebli lub płytek drewnopodobnych. Łazienki w stylu loft cechuje minimalizm – zarówno w ilości dodatków, jak również łączeniu kolorów. Aranżacja ścian i płytek powinna być możliwie stonowana. Warto ograniczyć kolorystykę do dwóch, trzech odcieni. Loftowe pomieszczenia to głównie odcienie szarości i czerni, które ocieplić można drewnem. Ze względu na specyfikę pomieszczenia i dużą wilgotność warto zabezpieczyć ściany i zastosować odpowiednie materiały. Doskonale sprawdzi się gres w odcieni szarości, płytka imitująca beton w połączeniu z czarną mozaiką lub dekorem.

Nie zapomnij o dodatkach

Aranżując łazienkę w stylu industrialnym nie możemy zapomnieć o dodatkach. Efektowny czarny grzejnik nada pomieszczeniu charakteru i podkreśli charakter. Wiklinowy kosz na pranie, lub metalowy stojak na kosmetyki także doskonale sprawdzą się w stylu loft. Ciekawym rozwiązaniem będzie instalacja czarnej armatury w łazience. Popularnym rozwiązaniem jest także rezygnacja z tradycyjnej kabiny prysznicowej na rzecz szklanej ścianki oraz odpływu liniowego. Ścianę prysznicową możemy także wymurować, lub ulokować we wnęce a następnie ułożyć na niej płytki imitujące beton. Komponując ją z czarną deszczownicą lub panelem prysznicowym uzyskamy atrakcyjny efekt wnętrza. Dla stylu loft charakterystyczny jest minimalizm w aranżacji. Nie wskazana zatem będzie mieszanina kolorów, a także niepotrzebne przeładowanie pomieszczenia dodatkami.

Fachowa pomoc

Planując remont łazienki nie wahaj się skorzystać z pomocy fachowca. Zarówno przy aranżacji pomieszczenia, jak również przy instalacji sprzętów i układaniu płytek. Profesjonalny glazurnik bez problemu poradzi sobie z ułożeniem wielkoformatowych płytek imitujących beton, drewnopodobnych, a także dekorów. Kupując płytki poproś fachowca, lub sprzedawcę o przeliczenie niezbędnej ilości materiału. Dolicz także zapasowe dziesięć procent materiału. Meble łazienkowe zamówić możesz zarówno w sklepie z akcesoriami łazienkowymi, jak również u stolarza. Jeżeli decydujesz się na drewniane blaty pamiętaj aby zabezpieczyć je przed wilgocią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.