MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom Wnętrza

Jaka sofa rozkładana sprawdzi się najlepiej?

Sofy rozkładane wydaję się być doskonałym wyborem, jeśli chcemy wykorzystać maksimum wolnej przestrzeni. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie musimy posiadać dodatkowego łóżka dla niespodziewanych gości. W przypadku odwiedzin znajomych lub rodziny po prostu rozłożymy kanapę w salonie. Jest to rozwiązanie proste, wygodne, a zarazem ekonomiczne. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby wybrać model, który będzie właściwie dopasowany do naszych potrzeb. Plusem jest fakt, że w salonach meblowych znajdziemy ogromny wybór.

Sofa z wysuwanym modułem

Sofa rozkładana z wysuwanym do przodu modułem wymaga sporej ilości miejsca. Oczywiście dotyczy to wyłącznie przypadku, gdy kanapa zostanie rozłożona. Złożony mebel pozwala zaoszczędzić sporą ilości przestrzeni, co stanowi niewątpliwy plus. Zwykle są to kanapy dwuosobowe – nie sprawdziłyby się one podczas spania wzdłuż długości mebla. Właśnie dlatego musimy wysunąć moduł do spania w przód. Na takim łóżku spokojnie zmieszczą się dwie osoby. Sporym utrudnieniem jest fakt, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na wysunięcie kanapy. Trzeba uwzględnić, że zwykle potrzebujemy minimum 1,5 m wolnej przestrzeni. Ponadto bardzo często obok sofy stoją stoliki lub ławy, a więc musimy je przesunąć podczas snu. Może okazać się to bardzo niewygodne, szczególnie jeśli sofa jest często rozkładana.

Rozkładany narożnik

Jeśli preferujemy większe konstrukcje, to z pewnością przypadnie nam do gustu rozkładany narożnik. Plusem jest fakt, że w tym przypadku użytkownik układa się wzdłuż długości kanapy. Nie potrzebujemy aż tak dużej ilości przestrzeni. Nie zapominajmy, że nie każdy narożnik posiada funkcję spania. Niektóre z nich (np. modułowe) mogą służyć wyłącznie jako kanapa. Uważajmy również na modele, które nie posiadają skrzyni na pościel. Możemy mieć problemem z jej przechowywaniem, szczególnie jeśli nasze mieszkanie jest małe.

Jaka sofa rozkładana

Wiadomym jest, że kanapa powinna być nie tylko wytrzymała i praktyczna, ale także estetycznie wykończona. Ważne jest także to, aby razem z pozostałymi meblami tworzyła spójną całość. Weźmy to pod uwagę wybierając np. krzesła do jadalni, czy też fotel, na którym będziemy czytać książki. Wprowadzenie zbyt wielu wzorów oraz kolorów nie jest korzystne. Aranżacja może sprawiać wrażenie niedopracowanej. Bardzo często wydaje się, że została ona stworzona z przypadkowych elementów. Jeśli chcemy uniknąć tego efektu, to postawmy na klasykę oraz prostotę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć z dodatkami. To właśnie dzięki nim salon zyska unikatowego wyrazu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *