MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Porady Wnętrza

6 porad dotyczących organizacji pokoju w akademiku

Utrzymanie czystości i porządku w przestrzeni życiowej ma wiele zalet. Brak bałaganu oznacza mniejsze rozproszenie uwagi i łatwość znalezienia zakreślacza lub ulubionej koszuli do noszenia na zajęcia następnego dnia rano. Kolejną zaletą jest to, że możesz zaprosić swoich znajomych w dowolnym momencie, nie czując zawstydzenia z powodu swojego bałaganu. Oto kilka sugestii, jak sprawić, by Twój pokój był bardziej zorganizowany i przyjemny.

Używaj plastikowych pojemników do przechowywania

Powinno to znajdować się na liście każdego studenta jako coś niezbędnego. Plastikowe pojemniki są idealne do przechowywania książek, odzieży, przekąsek i wielu innych rzeczy. Dodaj szczególny akcent, przykrywając go zabawną i kolorową pokrywą lub pomaluj na nim własny projekt.

Podział

Podział przedmiotów na konkretne grupy sprawi, że nie będziesz miał problemu ze znalezieniem długopisu i notatnika. Zabawne sposoby dzielenia na przedziały obejmują używanie puszek, słoików i koszy. Idź o krok dalej i używaj etykiet, aby wzmocnić swoje nawyki. W końcu rzadziej wrzucasz spinacze do słoika z pinezkami.

Harmonogram działań

Zawieś harmonogram działań z tyłu drzwi, na ścianie lub na lodówce. Niech twój współlokator również doda swoje działania. W ten sposób będziesz w stanie koordynować harmonogramy, planować obowiązki, nadchodzące testy, terminy imprez i przypomnienia w jednym obszarze. Istnieje wiele sposobów dopasowania do Twojego stylu. Wypróbuj tablice na ścianę, tablicę korkową lub skorzystaj z innych przedmiotów.

Skorzystaj z przestrzeni za drzwiami

Korzystanie z przestrzeni za drzwiami jest idealne do przechowywania przedmiotów, poza zasięgiem wzroku. Możesz tam zmieścić organizery obuwia w których będziesz trzymał nie tylko buty.

Układanie wielopoziomowe

Układania przedmiotów jeden na drugim w górę jest jednym ze sposobów, aby zmaksymalizować i wykorzystać pionową przestrzeń. Pamiętaj, aby nie kłaść na spodzie kruchych lub słabszych przedmiotów!

Znajdź ukryty schowek

Przestrzeń pod łóżkiem można wykorzystać do przechowywania dodatkowych butów, odzieży sezonowej, książek i wielu innych rzeczy. Zastanów się nad zastosowaniem podnośników do łóżek, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania dużych pudeł, półek i podręczników. Jeśli masz łóżko na poddaszu, trzymanie biurka i / lub kredensu pod nim to łatwy sposób na zaoszczędzenie miejsca.
Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zmniejszyć obawy związane z utrzymaniem porządku w akademiku lub mieszkaniu poza kampusem i pozwolą Ci skoncentrować się na nauce do egzaminów.

dkhome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *