MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Dom

Jak odnowić kuchnię niskim kosztem?

Remont kuchni wielu osobom kojarzy się jedynie z wysokimi kosztami oraz dużą ilością czasu, który należy poświęcić. Nie należy się jednak zrażać, bo okazuje się, że tania metamorfoza kuchni jest możliwa. Remont kuchni przy niskich nakładach finansowych możemy przeprowadzić samodzielnie, odnawiając stare meble, zmieniając kolor płytek oraz wprowadzając dekoracje, które odświeżą pomieszczenie. By kuchnia zyskała nowy wygląd nie musisz decydować się na przeprowadzenie generalnego remontu, który zazwyczaj okazuje się niezwykle kosztowny. Jak więc przeprowadzić tanią metamorfozę kuchni? Podpowiadamy.  

Przepis na tani remont kuchni tkwi w szczegółach? 

Okazuje się, że tani remont kuchni jest możliwy, jeśli zdecydujemy się na wykonanie prac samodzielnie. Własnoręczna renowacja mebli, malowanie płytek ceramicznych czy oklejanie sprzętów AGD – wszystkie te czynności wykonasz samodzielnie bez najmniejszych problemów. Pomalowanie mebli kuchennych również nie jest trudnym zajęciem i każdy z łatwością sobie z nim poradzi. Wystarczy wprowadzić w życie kilka trików, które zmienią wnętrze małym nakładem finansowym.  

Remont to również okazja, by wymienić narzędzia i akcesoria. W domu i w ogrodzie może przydadzą się kosiarki akumulatorowe Makita oraz maczeta Fiskars. Kosiarka akumulatorowa Makita to narzędzie niezbędne dla wszystkich, którzy posiadają choć skrawek ogrodu. 

Obecnie mamy wiele możliwości, które ułatwiają dokonywanie dość radykalnych zmian wizualnych we wnętrzu osobom, które dysponują niskim budżetem na remont. Tani remont kuchni nie oznacza jednak, że całkowicie musimy zrezygnować z radykalnych zmian we wnętrzu. Tani remont kuchni może skupiać się na diametralnej zmianie kolorystyki we wnętrzu. Ci, którzy nie mogą przeznaczyć większego budżetu na remont, mogą zdecydować się na pomalowanie płytek ceramicznych specjalną wodoodporną farbą, którą nabyć można w sklepach budowlanych.  

Decydując się na remont, mamy możliwość również zmianę mebli kuchennych. Nie musimy oczywiście od razu wyrzucać starej zabudowy. Na zmianę mebli mamy kilka sposobów. Pierwsza możliwość to wymiana drzwiczek w meblach. Fronty lub całe meble można również przemalować na inny kolor, co całkowicie odmieni wnętrze. W małej kuchni ciekawym rozwiązaniem może być wybór szklanych frontów, które optycznie powiększą pomieszczenie, jednocześnie dodając mu lekkości. Podobny efekt możemy uzyskać, pozostawiając część półek otwartych. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.  

Tania metamorfoza kuchni opiera się głównie na wybraniu właściwych dodatków. Niekiedy nawet niewielki nakład pracy może skutecznie zmienić charakter pomieszczenia. Remont kuchni to idealna okazja, by wymienić kuchenne tekstylia, postawić świeże zioła i kwiaty oraz zamontować ozdobne uchwyty do szafek. Idealnym pomysłem na tani remont kuchni jest również zmiana oświetlenia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.