MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

co położyć na stare płytki na podłodze
Porady

Co położyć na stare płytki na podłodze?

Jeśli Twój budżet nie pozwala na skucie podłogi i położenie nowej warstwy płytek, możesz skorzystać z kilku dostępnych na rynku rozwiązań, aby zakryć stare lub źle wyglądające płytki. Warto wiedzieć więc, co położyć na stare płytki na podłodze, żeby zakryć niedoskonałości.

Korzyści z przykrycia płytek

Zakrycie starych płytek nową okładziną ma wiele zalet, ale niestety też pewne wady. Oczywiste jest to, że takie rozwiązanie jest niezwykle proste w sprzątaniu i konserwacji. Nie jesteśmy zmuszeni do skuwania warstwy płytek, co również oszczędzi nasz czas. Dzięki temu na remont poświęcimy mniej czasu, po prostu zakrywając stare płytki nową warstwą podłogi. Warto zaznaczyć, że tego typu remont należałoby zlecić do wykonania fachowcom, którzy zajęliby się ułożeniem nowej podłogi. Nie każdy z nas potrafi przecież kleić i układać dobrze płytki ceramiczne. Jednakże ułożenie nowej warstwy podłogi na starych płytkach wiąże się z tym, że pomieszczenie straci delikatnie na wysokości. Przed ułożeniem nowej warstwy należy się upewnić, że warstwa poprzednia jest wystarczająco równa i stabilna. Należy więc postarać się o odpowiednie wyczyszczenie jej oraz odkurzenie. Ostatnim etapem będzie zabezpieczenie podłogi gruntem. Jeśli nie wiesz, co położyć na stare płytki na podłodze, skorzystaj z poniższych informacji i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Zakrywanie podłogi warstwą płytek

Jeśli myślimy o zakryciu starej podłogi nową warstwą, możemy skorzystać z wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Są one mniej lub bardziej popularne. Warto zaznaczyć, że nowa okładzina może być wykonana nawet z kolejnej warstwy płytek ceramicznych. Oczywiście nowa warstwa płytek przyczyni się do utraty kilku centymetrów. Ponadto za stosowaniem płytek w tej sytuacji przemawia to, że płytki ceramiczne są bardzo wytrzymałe, a także to, że są odporne na zawilgocenie. W pomieszczeniach takich jak kuchnia lub łazienka wilgoć może być dużym problemem. W takim wypadku należy dobrze zabezpieczyć płytki fugami dobrej jakości. Do tego typu rozwiązania można wykorzystać zarówno płytki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że płytki zewnętrzne są jeszcze bardziej wytrzymałe od płytek stosowanych wewnątrz domu. Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem jest również układanie na podłodze nowej warstwy zbudowanej z paneli winylowych.

Sprawdź, co powinno się znaleźć w warsztacie majsterkowicza

Co położyć na stare płytki na podłodze? Skorzystaj z paneli winylowych

Taka konstrukcja może być również stosowana na ścianach, jeśli tylko zbudujemy odpowiedni stelaż. Jeśli jednak chodzi o podłogę, wystarczające będzie wyrównanie poziomu podłoża przed położeniem na nim paneli winylowych. W sklepach dostępne są nawet panele z warstwą samoprzylepną i to właśnie ten rodzaj paneli wymaga największej dokładności, jeśli chodzi o wcześniejsze przygotowanie podłoża. Winylowe panele cechuje to, że są one bardzo wytrzymałe i wodoodporne. Nie można tego powiedzieć o produktach wykonanych na płycie MD. Dzięki temu można je stosować również na podłodze w kuchni i łazience, ponieważ kontakt z wodą nie narobi szkód.

Ponadto panele winylowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Jest to jedno z lepszych dostępnych na rynku rozwiązań. Przemawia za nimi stosunek cena do jakości, a także to, że są najbardziej wytrzymałe. Bez problemu zakryjesz nimi każdy rodzaj podłogi. Jeśli nie wiesz, co położyć na stare płytki na podłodze, powinieneś skorzystać z paneli winylowych. Przemawia za tym wiele argumentów w tym to, że montaż jest bardzo prosty. Dzięki temu oszczędzisz sobie czasochłonnych, kosztownych oraz wymagających prac remontowych. Jeśli dobrze przygotujesz podłoże, bez problemu czeka Cię szybki i przyjemny montaż. Ponadto w sklepach dostępnych jest masa produktów w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu będziesz mógł dokonać diametralnych zmian w wyglądzie pomieszczenia. Wiedząc już, co położyć na stare płytki na podłodze, dokonaj przemyślanego wyboru i wnieś nową jakość do swojego domu.

Co położyć na stare płytki na podłodze? Podsumowanie

Podsumowując temat, co położyć na stare płytki na podłodze: najczęściej sięga się po panele winylowe, jednak oferta sklepów z materiałami budowlanymi jest dużo bogatsza. Warto zasięgnąć opinii pracujących tam osób lub szukać inspiracji na blogach wnętrzarskich.

Poznaj pomysły na dekoracyjne ściany w kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.