Czy warto sprawdzić mieszkanie przed zakupem?

0
105

Zakup nieruchomości to poważna inwestycja, więc powinniśmy podejść do tego tematu w sposób kompleksowy. Nawet jeśli mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego, nigdy nie mamy pewności, że jest pozbawione ukrytych wad. Komu w takim razie powinno się zlecić przeprowadzenie niezbędnego odbioru?

Z wielu różnych powodów kupujący są nie do końca obiektywni w momencie zakupu. Ekscytacja towarzysząca całemu procesowi powoduje, że często nie dostrzegamy tego, czym deweloper z oczywistych względów nie chciałby się pochwalić. Żeby jednak nie być kolejnym razem mądrym po szkodzie, warto skorzystać z fachowego wsparcia specjalistów z zakresu odbiorów nieruchomości.

Inwestycja, która pozwoli nam spać spokojnie

Nikt nie jest wszechwiedzący, więc nie musimy znać się na budownictwie w stopniu zaawansowanym. Kiedy jednak zamierzamy w niedługim czasie sfinalizować umowę kupna mieszkania, warto byłoby się naszemu przyszłemu lokum dokładnie przyjrzeć z każdej strony. Problem polega na tym, że prawdopodobnie nie będziemy w stanie samodzielnie dostrzec wad, w tym także tych istotnych.

Wybierając się jedynie w pojedynkę na odbiór mieszkania, stajemy w nierównej walce z deweloperem. Brak nam wiedzy, doświadczenia i sprzętu pomiarowego pozwalającego prześwietlić nieruchomość z każdej strony i wychwycić ewentualne nieprawidłowości przed zakupem. Dlatego też warto postawić na fachowe wsparcie w zakresie odbiorów mieszkań.

Lista zagadnień do sprawdzenia przed zakupem bywa dłuższa, niż moglibyśmy przypuszczać. Eksperci doskonale wiedzą, na jakie kwestie powinno się zwrócić uwagę, jeśli chce się mieszkać przez następne lata w pełnym spokoju i bez obaw o nieplanowane remonty. Stąd też inwestując stosunkowo niewiele w rzetelne wsparcie, podejmujemy w pełni trafną decyzję.

Oszczędź sobie nikomu niepotrzebnych nerwów

Zapewne każdemu z nas zależy, by jak najlepiej ulokować ciężko zarobione i z reguły niemałe pieniądze. To jeden z głównych powodów, by na odbiór mieszkania udać się z ekspertem, który utwierdzi nas w przekonaniu, że podejmujemy trafną decyzję lub odwiedzie nas od nie do końca trafionego pomysłu.

Jeśli chodzi o odbiory mieszkań, to warto w tej sprawie zwrócić się o pomoc do ekspertów zatrudnionych w firmie Pewny Lokal. Tylko w 2019 roku z ich pomocy skorzystało przeszło osiem tysięcy klientów. Inżynierowie działający w ramach tego przedsiębiorstwa biorą udział w odbiorach w większości dużych miast w Polsce. W razie potrzeby dojadą też do klienta w dowolne miejsce na terenie całego kraju.

Profesjonalne wsparcie na spotkaniu z deweloperem zawsze się przyda. Bywa, że wykryte zostaną wady, a my sami nie wiemy, jak skutecznie zmusić drugą stronę do ich jak najszybszego wyeliminowania. To kolejny i niejedyny z powodów, dla których warto skorzystać z pomocy ekspertów z Pewny Lokal. Wywarcie skutecznego nacisku jest możliwie, ale tylko doświadczone podmioty mają wiedzę, jak nakłonić do działania dewelopera.

Jeśli planujemy zakup mieszkania, nie bójmy się poprosić o fachową pomoc. Nawet jeśli jest to nieruchomość z rynku pierwotnego, wcale nie musi być pozbawiona wad. Idąc na odbiór z ekspertem, zyskujemy pewność, że nie umknie na nic ważnego, a wszelkie kwestie zostaną dopilnowane w najdrobniejszym szczególe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here