MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

Domy drewniane
Dom

Domy drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Własny dom to marzenie wielu z nas. Gdy już decydujemy się na ten ważny krok i podejmujemy decyzję o budowie, stajemy przed kolejnymi dylematami. Zastanawiamy się co wybrać – domy drewniane czy tradycyjne? Zadajemy sobie też pytania, jak stworzyć i zaprojektować przestrzeń, która będzie w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom?

Wśród przyszłych właścicieli własnych czterech ścian coraz większą popularnością cieszą się domy drewniane, które w pełni wpisują się w ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachwycają wyglądem i maksymalną funkcjonalnością. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, czym jeszcze charakteryzują się budynki tworzone w duchu eko. 

Nowoczesne domy z drewna dla każdego 

Planując budowę domu dla całej rodziny musimy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby każdego domownika. Powinniśmy zadbać o to, żeby ta nowa przestrzeń była przyjazna zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dlatego już na samym początku warto zastanowić się nad ilością pomieszczeń, jak i nad ich rozkładem. A to przekłada się na wielkość całego domu oraz na jego bryłę. Jeśli wydaje nam się, że tylko tradycyjne budownictwo jest w stanie sprostać naszym wymaganiom, jesteśmy w błędzie. Z roku na rok zwiększa się oferta domów drewnianych, które z powodzeniem mogą nam służyć przez długie lata, a nie tylko jednorazowo – w sezonie letnim. Domki całoroczne to najlepsza odpowiedź na potrzeby współczesnych klientów zainteresowanych budową własnego lokum. 

Domy drewniane i ekologia 

Domy drewniane to nowatorski sposób budownictwa, który ma wiele zalet. Tym, co najbardziej odróżnia go od tradycyjnych budynków są ekologiczne rozwiązania zastosowane w tego typu budynkach. Co to dokładnie oznacza?

  • Domy z drewna zapewniają doskonałą termoizolację – ograniczają straty ciepła, co wpływa na niższe koszty ogrzewania budynku. 
  • Prosta bryła i optymalne przeszklenie zapewniają maksymalną ilość naturalnego światła i ciepła. 
  • Samoobsługowa pompa ciepła przetwarza energię z dostępnych zasobów – gruntu lub powietrza. 
  • Odpowiednie wykorzystanie naturalnych surowców pozwala stworzyć wewnątrz domu wyjątkowy mikroklimat przyjazny dla zdrowia alergików. 

Domy drewniane to przyszłość całorocznego budownictwa mieszkalnego. Już w zaledwie 3 miesiące możemy stać się właścicielami wymarzonych czterech ścian, które będą stworzone specjalnie z myślą o nas i naszej rodzinie. A co więcej – względy praktyczne i estetyczne doskonale łączą się z działaniami w ducho eko, które również coraz częściej towarzyszą nam na każdym kroku. Więcej praktycznych informacji na temat ekologicznych domów z drewna znajdziesz na stronie: www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *