MagBud.com.pl

Dom, Budownictwo, Dekoracje

jak zrobić lamele
Majsterkowanie

Jak zrobić lamele na ścianie, suficie i jako ściankę działową?

Lamele ścienne już od kilku lat coraz śmielej wchodzą do naszych mieszkań. Świetnie wyglądają w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Jak zrobić lamele, by wyglądały elegancko i efektownie?

Lamele – co to jest?

Lamele to drewniane listewki, których największą zaletą jest ich przestrzenny wygląd. Dzięki takiej budowie powodują, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze. Jest to dobry sposób, by optycznie powiększyć każdy z pokoi w mieszkaniu.

Lamele najczęściej stosuje się w salonie, sypialni czy przedpokoju. Można również wykorzystać je w łazience należy jednak pamiętać, by ominąć okolice natrysku oraz umywalki, gdzie często leje się dużo wody.

Lamele można zastosować na ścianie, ale również nadają się do dekoracji sufitu. Warto również wykorzystać je do budowy przepierzenia, które przedzieli pokój. Ścianka, która powstanie, będzie delikatna i subtelna.

Jak zrobić łapacz snów krok po kroku?

Jak zrobić lamele na ścianie?

Lamele na ścianie lub suficie są elegancką i niecodzienną dekoracją. Dużą ich zaletą jest prosty montaż, z którym poradzi sobie nawet osoba, która nie ma doświadczenia w przeprowadzaniu remontów.

Zastanawiając się, jak zrobić lamele, trzeba pamiętać, że wykonanie ich samodzielnie może być problemem. Warto poprosić kogoś o pomoc, gdyż przyda się para dodatkowych rąk.

Wykonując dekorację z lameli, nie trzeba specjalnie przygotowywać do niej ściany. Nie ma konieczności równania ściany, dzięki czemu jest to idealny sposób na ukrycie niewielkich niedoskonałości, które pojawiły się na powierzchni.

Zastanawiając się, jak zrobić lamele, warto pamiętać, że do ich wykonania nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia czy kołki. Lamele przyklejamy klejem montażowym bezpośrednio do ściany. Jest to metoda, która jest szybka i czysta.

Przyklejając lamele warto pamiętać, że można je również umieścić na sklejce lub materiale drewnopochodnym. W ten sposób uzyskamy panele z lameli.

Montując lamele warto zachować odległości między nimi. Dzięki temu będzie widoczna ich przestrzenna budowa, co sprawi, że pokój stanie się bardziej interesujący. Chcąc wykonać równe odstępy, należy wykorzystać listewki, które będą idealne do mierzenia. Ściana, która będzie zrobiona w ten sposób będzie wyglądała estetycznie.

Jak zrobić lamele jako ściankę ażurową?

Wykorzystanie lameli jest również świetnym sposobem na stworzenie ścianki, która dzieli przestrzeń. Lamele sprawdzą się jako przepierzenie w dużym salonie. Można również z ich pomocą wydzielić miejsce do pracy. Lamele będą świetnie prezentowały się jako wykończenie schodów. Przepierzenie, które będzie zastępowało klasyczną barierkę będzie wyglądało niezwykle efektownie.

Zastanawiając się, jak zrobić lamele jako przepierzenie, należy pamiętać, że niezbędne jest wykonanie stelaża, na którym osadzimy drewniane panele. Lamele należy przymocować przy pomocy wkrętarki i wkrętów o odpowiedniej grubości. Następnie całą konstrukcję mocujemy do ściany. Nie jest to trudne zadanie, chociaż wymaga większych umiejętności niż montaż lameli na ścianie lub suficie.

Lamele to bardzo estetyczne rozwiązanie. Jest to sposób na ożywienie każdego wnętrza, które wymaga dekoracji, by stać się wyjątkowe. Lamele bardzo ciekawie komponują się ze ścianami wykonanymi z tynku architektonicznego. Warto również ożywić nimi czarną ścianę. Takie wnętrze będzie zwracało na siebie uwagę.

Warto pamiętać, że lamele można kupić w wielu kolorach. Sosna, dąb czy buk będą idealnie prezentowały się wszędzie tam, gdzie trzeba rozjaśnić wnętrze. Czarne panele są wyjątkowo ekskluzywne, a białe świetnie wpiszą się w styl skandynawski.

Z czego i jak zrobić drapak dla kota?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.